Pārtraukumi informatīvā tālruņa darbībā

25.05.2017.

Tehnisku iemeslu dēļ šodien, 25. maijā, var būt pārtraukumi informatīvā tālruņa 80001234 darbībā. Telefoniskai saziņai aicinām izmantot sekretariāta numuru 67043700 vai rakstīt e-pastu uz info@vmnvd.gov.lv. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Iespējams ērti noskaidrot, kurās iestādēs izmanto E-veselības sistēmu

24.05.2017.
Iespējams ērti noskaidrot, kurās iestādēs  izmanto E-veselības sistēmu

Turpmāk iedzīvotāji ērtā un pārskatāmā veidā varēs noskaidrot, kuras ārstniecības iestādes un aptiekas ir noslēgušas līgumu ar valsti par E-veselības sistēmas lietošanu. Šīs informācijas noskaidrošanai iedzīvotāji tiek aicināti izmantot interaktīvo karti, kas ir pieejama E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.

Interaktīvajā kartē ir attēlotas visas ārstniecības iestādes, kuru mediķiem jau ir pieejama E-veselības sistēma un līdz ar to pacientiem var atvērt, pagarināt vai noslēgt e-darbnespējas lapas, izrakstīt e-receptes un izmantot citus E-veselības sistēmas pakalpojumus. Kartē attēlotas arī aptiekas, kurās iespējams iegādāties medikamentus, izmantojot ārstu izrakstītās e-receptes.

Iedzīvotājus aicina veikt bezmaksas profilaktiskās veselības pārbaudes

23.05.2017.
Iedzīvotājus aicina veikt bezmaksas profilaktiskās veselības pārbaudes

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka iedzīvotājiem no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas noteiktas profilaktiskās veselības pārbaudes un vakcinācija, kas sniedz iespēju uzraudzīt savu veselību, savlaicīgi pamanīt izmaiņas veselības stāvoklī un pasargāt sevi no saslimšanām.

Iedzīvotāji, kuri gada laikā nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta saistībā ar kādu saslimšanu, var doties pie ārsta uz bezmaksas profilaktisko apskati. Apskates laikā ģimenes ārsts iztaujā pacientu, izvērtē vispārējo veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā veic asinsspiediena un pulsa noteikšanu, sirdsdarbības un plaušu izklausīšanu, vēdera iztaustīšanu, limfmezglu apskati un iztaustīšanu, vairogdziedzera stāvokļa novērtēšanu, krūšu dziedzeru apskati un iztaustīšanu u. c. pārbaudes.

Veikta ikgadējā ģimenes ārstu darbības novērtēšana

15.05.2017.
Veikta ikgadējā ģimenes ārstu darbības novērtēšana

Nacionālais veselības dienests (NVD) ir veicis ikgadējo ģimenes ārstu darbības novērtēšanu par darbu 2016. gadā atbilstoši noteiktajiem darba kvalitātes kritērijiem. Kopumā tika izvērtēts 1278 ģimenes ārstu darbs, kuri pagājušajā gadā snieguši valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, pilnu gadu bijuši līgumattiecībās ar NVD un nav tikuši aizvietoti.

Labākos 2016. gada darba kvalitātes rezultātus, izpildot visus 13 kritērijus, valstī sasnieguši ģimenes ārsti – Hedviga Kronberga (Rīgā), Vija Zvaigzneskalne (Tukumā un Engurē), Aina Braķe (Ērgļos), Lauma Purviņa (Viļakā), Modrīte Silauniece (Balvos), Inese Strautiņa (Limbažos), Inese Lejniece (Pļaviņās un Vietalvā) un Ainis Dzalbs (Staļģenē).

Medicīniskās palīdzības saņemšana valsts svētku brīvdienās

03.05.2017.
Medicīniskās palīdzības saņemšana valsts svētku brīvdienās

Pirms gaidāmajām valsts svētku brīvdienām, no 4. līdz 7. maijam, Nacionālais veselības dienests vērš iedzīvotāju uzmanību uz medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām brīvdienu laikā. Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

SPKC izsludina gripas epidēmijas beigas

18.04.2017.
SPKC izsludina gripas epidēmijas beigas

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to š.g. 19. aprīlī SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām.

Sešu mēnešu laikā prioritāri izmeklēti vairāk nekā 700 pacienti ar aizdomām par onkoloģisku slimību

13.04.2017.
Sešu mēnešu laikā prioritāri izmeklēti vairāk nekā 700 pacienti ar aizdomām par onkoloģisku slimību

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, pateicoties veiktajiem uzlabojumiem savlaicīgā onkoloģisko slimību diagnostikā, no 2016. gada oktobra, izmantojot "zaļo koridoru" jeb iespēju veikt valsts apmaksātus diagnostiskos izmeklējumus ārpus kopējās gaidīšanas rindas pakalpojumu saņemšanai, izmeklēti un konsultēti vairāk nekā 700 pacienti ar aizdomām par onkoloģisku slimību.

Ārsti un farmaceiti tiek aicināti izmantot E-veselības mācību materiālus

12.04.2017.
 Ārsti un farmaceiti tiek aicināti izmantot E-veselības mācību materiālus

Lai nodrošinātu atbalstu E-veselības lietošanas uzsākšanai un pilnvērtīgai sistēmas lietošanai, Nacionālais veselības dienests ir izstrādājis mācību materiālus ārstiem un farmaceitiem. Materiālos ir ietvertas un soli pa solim aprakstītas dažādu E-veselības pakalpojumu lietošanas instrukcijas. Izstrādātie mācību materiāli ir pieejami E-veselības portāla www.eveseliba.gov.lv sadaļā “Mācību materiāli”.

Aicina iedzīvotājus E-veselībā norādīt kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos

11.04.2016.
Aicina iedzīvotājus E-veselībā norādīt kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus E-veselības sistēmā norādīt informāciju par kontaktpersonu, ar kuru ārstniecības personas var sazināties neatliekamā gadījumā, ja iedzīvotājs ir nokļuvis slimnīcā ar zaudētām saziņas spējām, atmiņas zudumu, atrodoties traucētas apziņas vai bezsamaņas stāvoklī.

E-veselības sistēmā pieejamā informācija par pacienta kontaktpersonu sniegs iespēju ārstniecības personām operatīvi sazināties ar pacienta tuviniekiem, lai informētu par pacienta atrašanās vietu, veselības stāvokli vai precizētu informāciju, kas ir svarīga savlaicīgas un pacientam piemērotākās ārstēšanas nodrošināšanai. Piemēram, informāciju par pacienta hroniskajām slimībām, alergēniem, lietotajiem medikamentiem u.c., ja šī informācija nav pieejama E-veselības sistēmā.

Reģionālajos pasākumos kliedē ārstu stereotipus par E-veselību

03.04.2017.
Reģionālajos pasākumos kliedē ārstu stereotipus par E-veselību

Nacionālā veselības dienesta speciālisti turpina aktīvi tikties ar ārstiem reģionos, lai pārrunātu E-veselības ieviešanas gaitu un kliedētu stereotipus, kuru dēļ liela daļa ģimenes ārstu nesteidz slēgt līgumus un uzsākt sistēmas lietošanu vēl pirms obligāti noteiktā termiņa. Marta otrajā pusē tikšanās ar ārstiem notika Ventspilī, Kuldīgā, Gulbenē, Rēzeknē, kā arī citviet, un tās norisināsies vēl visu aprīli.  

E-veselības mācību materiāli ārstiem, farmaceitiem un iedzīvotājiem

03.04.2017.
E-veselības mācību materiāli ārstiem, farmaceitiem un iedzīvotājiem

Lai nodrošinātu atbalstu E-veselības lietošanas uzsākšanai un pilnvērtīgai sistēmas lietošanai, Nacionālais veselības dienests ir izstrādājis mācību materiālus ārstiem, farmaceitiem un iedzīvotājiem. Materiālos soli pa solim ir attēlotas un aprakstītas dažādu E-veselības pakalpojumu lietošanas instrukcijas. Materiāli ir pieejami E-veselības portāla sadaļā "Mācību materiāli".

Valsts apmaksātas apaugļošanas rezultātā notikušas 790 dzemdības

30.03.2017.
Valsts apmaksātas apaugļošanas rezultātā  notikušas 790 dzemdības

Nacionālais veselības dienests informē, ka kopš valsts apmaksātas neauglības ārstēšanas programmas uzsākšanas medicīniskās apaugļošanas procedūru rezultātā kopumā notikušas jau 790 dzemdības. Latvijā valsts apmaksāta neauglības ārstēšanas programma tiek īstenota sesto gadu, sniedzot iespēju pacientiem ar apstiprinātu neauglības diagnozi saņemt nepieciešamos ārstniecības pakalpojumus un medikamentus mazuļa ieņemšanai. Kopš programmas uzsākšanas medicīniskās apaugļošanas procedūru veikšana no valsts budžeta līdzekļiem ir nodrošināta vairāk nekā 2,2 milj. eiro apmērā, savukārt valsts kompensējamie medikamenti – vairāk nekā 2,8 milj. eiro apmērā.

Vēl 18 aptiekās varēs iegādāties e-recepšu medikamentus

30.03.2017.
Vēl 18 aptiekās varēs iegādāties e-recepšu medikamentus

No marta beigām vēl 18 aptiekās (AS "Sentor Farm aptiekas") iedzīvotājiem būs iespēja iegādāties e-recepšu medikamentus. Tādējādi kopā 285 aptiekās  jau šobrīd Latvijā ir iespējams iegādāties medikamentus pret e-recepti, savukārt līgumus par E-veselības lietošanu šobrīd ir noslēguši ~ 200 aptieku juridiskie īpašnieki.

NVD ar Rīgas reģiona ārstiem pārrunā E-veselības sistēmas uzlabojumus

23.03.2017.
NVD ar Rīgas reģiona ārstiem pārrunā E-veselības sistēmas uzlabojumus

Ceturtdien, 16. martā Nacionālā veselības dienesta (NVD) speciālisti tikās ar Rīgas reģiona ārstiem, lai pārrunātu dažādas veselības nozares aktualitātes, tostarp E-veselības ieviešanas gaitu, kā arī sistēmā veiktos uzlabojumus ārstiem. "Jo aktīvāka būs visu iesaistīto pušu iesaiste un E-veselības sistēmas izmantošana ikdienā, jo daudz pilnvērtīgāk spēsim sistēmā iedzīvināt lietotāju praktisko pieredzi," sanāksmē uzsvēra NVD direktores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Linda Freimane.

Atkārtoti informē par E-veselības ieviešanas progresu

23.03.2017.
Atkārtoti informē par E-veselības ieviešanas progresu

Otrdien, 14. martā Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta pārstāvji atkārtoti piedalīsies Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē, lai ziņotu par E-veselības ieviešanas progresu kopš iepriekšējās sēdes janvāra beigās. "E-veselībā ir pieejama visa iecerētā funkcionalitāte, tās pakalpojumi ir pieejami lietotājiem, un arī sistēmas lietotāju skaits stabili pieaug," uzsver ministres padomniece e-veselības projekta jautājumos I.Āboliņa.