Gripas slimniekiem apmaksā ģimenes ārsta mājas vizītes

17.01.2017.
Gripas slimniekiem apmaksā ģimenes ārsta  mājas vizītes

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Par katru vizīti ģimenes ārsta prakse saņem maksājumu no valsts, savukārt pacientam par vizīti ir jāveic pacienta iemaksa 2,85 eiro apmērā. Šāds maksājuma nosacījums attiecas uz visiem ģimenes ārstiem un dežūrārstiem, kuriem ir noslēgts līgums ar NVD par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

Informācija zāļu ražotāju pārstāvjiem

09.01.2017.
Informācija zāļu ražotāju pārstāvjiem

No 2017. gada 1. aprīļa stājas spēkā grozījumi 2006. gada 31. oktobra noteikumos Nr. 899 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība". Tie attiecas uz zāļu vispārīgajiem nosaukumiem, kuriem viena stipruma un zāļu formas ietvaros ir vairāki iepakojuma lielumi.

Palielinās E-veselības sistēmas lietotāju skaits

03.01.2017.
Palielinās E-veselības sistēmas lietotāju skaits

Palielinās ārstniecības iestāžu un aptieku skaits, kas ir noslēgušas līgumu ar valsti par E-veselības sistēmas lietošanu. Kopumā līdz 2017. gada sākumam ir noslēgti vairāk nekā 900 līgumu, tajā skaitā nepilni 200 līgumi ar aptiekām un aptieku tīkliem. Līdz šim E-veselības sistēmā izrakstītas vairāk nekā 1900 e-receptes un 1300 e-darbnespējas lapas. Līdz ar e-darbnespējas lapas izmantošanas uzsākšanu ir pilnībā elektronizēts slimības un maternitātes pabalsta saņemšanas process.

Kā noslēgt līgumu par E-veselības sistēmas lietošanu?

02.01.2017.
Kā noslēgt līgumu par E-veselības sistēmas lietošanu?

Nacionālais veselības dienests turpina līgumu slēgšanu ar ārstniecības iestādēm un aptiekām par E-veselības sistēmas lietošanu. Jau šobrīd norit brīvprātīga E-veselības sistēmas lietošana, savukārt obligāta sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām būs jāuzsāk no 2017. gada 1. septembra.

Kur vērsties, ja svētku laikā nepieciešama medicīniskā palīdzība?

23.12.2016.
Kur vērsties, ja svētku laikā nepieciešama medicīniskā palīdzība?

Ziemassvētku un Jaungada brīvdienās medicīniskus padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika. Brīvdienās un svētku dienās tālruņa mediķi būs pieejami visu diennakti. Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, kas sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros.

Infografika. Valsts apmaksāta ārstniecība citā ES dalībvalstī

28.12.2016.
Infografika. Valsts apmaksāta ārstniecība citā ES dalībvalstī

Gadījumos, kad valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojuma saņemšana ir nepieciešama, lai novērstu pacienta dzīvības funkciju vai veselības stāvokļa neatgriezenisku pasliktināšanos, bet nepieciešamo pakalpojumu nav iespējams veikt Latvijā, no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta tā saņemšana citā Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī vai Šveicē.

Pirms pakalpojuma saņemšanas pacientam ir jānoformē speciālia atļauja - S2 veidlapa. Aicinām iepazīties ar infografiku, kurā atspoguļota svarīgākā informācija par S2 veidlapas izsniegšanas un darbības nosacījumiem.

E-veselības lietošanas sākumposmā aicina izmantot arī drukātas e-receptes

30.11.2016.
E-veselības lietošanas sākumposmā aicina izmantot arī drukātas e-receptes

Valsts E-veselības sistēmas lietošanas sākumposmā Nacionālais veselības dienests aicina ārstniecības personas, kuras ir noslēgušas E-veselības lietošanas līgumu un uzsākušas sistēmas izmantošanu, pēc e-receptes izrakstīšanas to izdrukāt uz līdz šim izmantotās recepšu veidlapas un izsniegt pacientam. Tādējādi tiks nodrošināts, ka sistēmas lietošanas sākumā, kamēr aptiekas pakāpeniski pievienojas E-veselības sistēmas lietotāju lokam, pacients nepieciešamos e-receptes medikamentus varēs saņemt jebkurā aptiekā – arī aptiekās, kas vēl nav uzsākušas E-veselības sistēmas lietošanu.

Aptiekām dati par e-receptēm būs jāievada E-veselības sistēmā no š. g. 1. decembra

29.11.2016.
Aptiekām dati par e-receptēm būs jāievada E-veselības sistēmā no š. g. 1. decembra

Šodien, 29. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika atbalstīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumiem, kas paredz, ka aptiekām dati par e-receptēm veselības informācijas sistēmā būs jāievada no 2016. gada 1. decembra. Lai nodrošinātu pilnvērtīgu e-receptes funkcionalitātes pilotēšanu, aptiekām no 2016. gada 1. decembra saglabāts pienākums tiešsaistē E-veselības sistēmā ievadīt informāciju par aptiekā izsniegtajām zālēm, ja ārsts ir izrakstījis e-recepti. Līdz 2017. gada 31. augustam ārsta izrakstītu papīra recepti (izrakstītu ar roku uz papīra vai izdrukātu no ārstniecības iestādes informācijas sistēmas, kas nav integrēta ar E-veselības sistēmu) farmaceitam nav pienākums ievadīt E-veselības sistēmā.

Pagarina E-veselības sistēmas brīvprātīgas lietošanas termiņu

29.11.2016.
Pagarina E-veselības sistēmas brīvprātīgas lietošanas termiņu

Šodien, 29. novembrī, Ministru kabineta sēdē atbalstīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumiem par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu (E-veselību).

Ņemot vērā, ka līdz 2016. gada 1. decembrim visas ārstniecības iestādes un aptiekas nebūs noslēgušas līgumu ar NVD par veselības informācijas sistēmas izmantošanu un pacientiem varētu tikt būtiski ierobežota iespēja saņemt darbnespējas lapu no 2016. gada 1. decembra, termiņš, no kura darbnespējas lapas un receptes ir obligāti jāizraksta E-veselības sistēmā, tiek pagarināts par 9 mēnešiem. Attiecībā uz e-recepti noteikts, ka e-recepšu izrakstīšanas pienākums no 2017. gada 1. septembra attieksies tikai uz gadījumiem, kad tiks izrakstītas zāles, kuru iegādes izdevumus pacientam daļēji vai pilnībā kompensē no valsts budžeta līdzekļiem.

Pasaules Banka prezentē Latvijas veselības aprūpes sistēmas izvērtējumu

29.11.2016.
Pasaules Banka prezentē Latvijas veselības aprūpes sistēmas izvērtējumu

Pirmdien, 28. novembrī Rīgā norisinājās zinātniska konference, kurā Pasaules Bankas eksperti prezentēja neatkarīgi veiktu Latvijas veselības aprūpes sistēmas izvērtējumu un sniedza rekomendācijas sistēmas pilnveidei. Sistēmas izvērtējumu Pasaules Bankas pētnieki veica gandrīz divu gadu garumā, analizējot datus četrās prioritārajās veselības jomās – onkoloģijas, sirds un asinsvadu slimību, mātes un bērna veselības, kā arī garīgās veselības jomā. Tā rezultātā ir sagatavoti vairāk nekā desmit analītiski ziņojumi par dažādiem veselības aprūpes sistēmas elementiem.

Konferencē diskutēs par veselības aprūpes izaicinājumiem un iespējām

25.11.2016.
Konferencē diskutēs par veselības aprūpes izaicinājumiem un iespējām

Pirmdien, 28. novembrī Rīgā norisināsies zinātniska konference, kurā Pasaules Bankas eksperti kopā ar Latvijas veselības aprūpes jomas speciālistiem diskutēs par Latvijas veselības aprūpes sistēmas izaicinājumiem un nākotnes iespējām. Pasaules Bankas pētnieki prezentēs Latvijas veselības aprūpes sistēmas izvērtējumu un sniegs rekomendācijas sistēmas pilnveidei, analizējot ārstniecības iestāžu izvietojumu un sniegto pakalpojumu klāstu, kā arī valsts pieeju veselības aprūpes pakalpojumu iepirkšanā.

Pagarinās e-recepšu un e-darbnespējas lapu brīvprātīgas lietošanas periodu

08.11.2016.
Pagarinās e-recepšu un e-darbnespējas lapu brīvprātīgas lietošanas periodu

Veselības ministre Anda Čakša rosinās grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka, ka no šā gada 1.decembra e-veselības divu funkcionalitāšu – e-receptes un e-darbnespējas lapas lietošana ir obligāta, paredzot to lietošanu noteiktu laiku pilotprojekta veidā. Izmaiņas ļautu ārstniecības iestādēm un personām pakāpeniski apgūt jauno e-veselības sistēmu, saglabājot iespēju medicīnisko dokumentāciju aizpildīt arī uz papīra veidlapām kā līdz šim.

Izmaiņas sekundāro ambulatoro pakalpojumu sniedzēju atlases procedūras nolikumā

08.11.2016.
Izmaiņas sekundāro ambulatoro pakalpojumu sniedzēju atlases procedūras nolikumā

Nacionālais veselības dienests ziņo, ka 2016. gada 28. oktobrī izsludinātās atlases procedūras "Sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju atlases procedūra pakalpojumu sniegšanai no 2017. gada" nolikumā ir veiktas izmaiņas, svītrojot nolikuma 1. pielikuma "Nepieciešamie veselības aprūpes pakalpojumu veidi plānošanas vienībās" 67. punktu.

Aptiekā izsniegtas pirmās e-receptes zāles

28.10.2016.
Aptiekā izsniegtas pirmās e-receptes zāles

Veiksmīgi noritējusi pirmās elektroniskās jeb e-receptes izrakstīšana ārstniecības iestādē un zāļu saņemšana aptiekā, izmantojot valsts E-veselības sistēmu. Pirmā e-recepte sagatavota Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, savukārt zāles izsniegtas "BENU Aptieka Latvija" aptiekā.

Veselības ministre Anda Čakša: "Es ļoti augstu vērtēju nozares pārstāvju iniciatīvu un lēmumu iesaistīties projekta ieviešanā vēl pirms to noteic obligātie termiņi. Iepazīstoties ar E-veselības ieviešanas gaitu, es saprotu, kāpēc speciālistu atbalsts nav vienbalsīgs, un, protams, būs vēl jāveic uzlabojumi. Taču fakts, ka šonedēļ izrakstīta pirmā e-recepte, apstiprina, ka sistēma darbojas, un beidzot būsim spēruši nopietnu soli caurskatāmības un birokrātijas mazināšanas virzienā."