22. jūnijā klientu apkalpošanas centrs Rīgā un teritoriālās nodaļas nestrādās

19.06.2020.  |   Drukas versija

Informējam, ka 22. jūnijā nestrādās klientu apkalpošanas centrs Rīgā un teritoriālās nodaļas – Jelgavā, Kuldīgā, Daugavpilī un Smiltenē.

Ja nepieciešams pieteikt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) – to iespējams izdarīt attālināti:

  • Saņem pa pastu, aizpildot elektronisku veidlapu portālos www.eveseliba.gov.lv vai www.latvija.lv
    Autorizējoties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv (sadaļa "Iedzīvotājs" – "Ģimenes ārsts un EVAK" – "Mans EVAK") un aizpildot pieteikuma veidlapu vai izmantojot www.latvija.lv e-pakalpojumu "Pieteikt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK)". Pieteikums tiek izskatīts 3 darba dienu laikā pēc tā saņemšanas, un EVAK tiek nosūtīta pa pastu uz pieteikumā norādīto adresi. 
  • Saņem pa pastu, nosūtot arī pieteikumu veidlapu pa pastu
    Aizpildot un parakstot iesnieguma veidlapu, kas jānosūta aploksnē Nacionālajam veselības dienestam. Pieteikums tiek izskatīts 3 darba dienu laikā pēc tā saņemšanas, un EVAK tiek nosūtīta pa pastu uz pieteikumā norādīto adresi.
  • Saņem pa pastu, nosūtot ar e-parakstu parakstītu pieteikuma veidlapu
    Elektroniski aizpildot iesnieguma veidlapu un parakstot to ar drošu elektronisko parakstu, kas ir jānosūta uz e-pastu nvd@vmnvd.gov.lv. Pieteikums tiek izskatīts 3 darba dienu laikā pēc tā saņemšanas, un EVAK tiek nosūtīta pa pastu uz pieteikumā norādīto adresi. Vairāk par pieteikšanos "e-paraksts" - www.eparaksts.lv.

Plašāka informācija par EVAK pieteikumu attālinātas iesniegšanas veidiem pieejama NVD mājas lapā sadaļā EVAK karte. Savukārt iesniegumus NVD var iesniegt, sūtot vēstulē pa pastu uz dienesta mājas lapā norādītajām adresēm vai, izmantojot Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv pieejamo pakalpojumu Iesniegums iestādei.