Kampaņa par daudzveidīgām medicīniskās palīdzības iespējām

27.02.2012.  |   Drukas versija

Kampaņas ietvaros ir izveidoti informatīvi materiāli (vizītkartes un uzlīmes) iedzīvotājiem, kas tiks izplatīti ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, pacientu un ģimenes ārstu organizāciju un sociālo dienestu starpniecību. Kampaņu atbalsta Rīgas Satiksme, kura Rīgas sabiedriskā transporta līdzekļos izvietos informāciju par kampaņu. Lai skaidrotu rīcību dažādās situācijās ir sagatavots animēts video klips, kas tiks pārraidīts Latvijas televīzijā un sociālajos medijos.

 

Kampaņas pamatā ir dažādu saslimšanu situāciju atainojumi un skaidrojumi par ieteicamo rīcību, lai ātri un kvalitatīvi saņemtu mediķu palīdzību. Mērķis ir gan informēt par to, ka ir vairākas iespējas, kurp vērsties pēc kvalificētu mediķu padoma vienkāršāku saslimšanu gadījumos, piemēram - sazināties ar savu ģimenes ārstu, pašam doties uz tuvāko ārstniecības iestādi vai arī zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, gan arī atgādināt, kādās situācijās neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšana ir būtiska, lai glābtu cilvēka dzīvību.

 

Kopš Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darbības sākuma, 2011.gada maijā, līdz gada beigām ir sniegtas 15 120 konsultācijas. Savukārt kopš kampaņas „Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki" sākuma zvanu skaits uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 ir dubultojies! Darba dienās saņemto zvanu skaits ir palielinājies no aptuveni 50 uz 100 zvaniem, bet brīvdienās Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis saņem jau 200 zvanus un vairāk.

Svarīgi! No 2012.gada 1.februāra Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darba laiks ir palielinājies par vienu stundu! Tagad Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis darbdienās strādā jau sākot no plkst.17.00 līdz plkst.8.00 no rīta. Atgādinām, ka medicīniskus padomus brīvdienās un svētku dienās iedzīvotāji var saņemt visu diennakti!

 

INFORMĀCIJA MEDIJIEM PAR KAMPAŅU

PRESES KONFERENCES VIDEO (diena.lv)

 

FOTO NO PRESES KONFERENCES

KAMPAŅAS VIDEO RULLĪTIS 

 

KAMPAŅAS INFORMATĪVIE MATERIĀLI

Klikšķināt uz attēla, lai apskatītu lielākā izmērā; tad klikšķiniet uz sānu bultiņas, lai apskatītos visus attēlus!