Atceļ ambulatorās un dienas stacionāra medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzēju atlases rezultātus

16.05.2019.  |   Drukas versija

Trešdien, 15. maijā Nacionālajā veselības dienestā (NVD) notika medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzēju atlases komisijas sēde, kurā komisija pieņēma lēmumu par ambulatorās un dienas stacionāra medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzēju atlases, kura tika izsludināta pagājušā gada oktobrī, rezultātu anulēšanu.

Komisija šādu lēmumu pamato ar to, ka atlases rezultātā ir samazinājusies ambulatoro pakalpojumu ģeogrāfiskā pieejamība Rīgā un citos reģionos, kas ir pretrunā ar stratēģiskās atlases mērķi.

NVD veiks ambulatorās un dienas stacionāra medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzēju atlases nolikuma precizējumus attiecībā uz pakalpojumu apjoma sadali plānošanas vienībās, un rudenī atlase tiks izsludināta atkārtoti. Precizējumu veikšana atlases nolikumā notiks, konsultējoties ar sadarbības partneriem.

Vienlaikus NVD turpinās apsekot ārstniecības iestādes, lai izvērtētu un pārliecinātos par iestāžu spēju nodrošināt pakalpojumu apjomu un kvalitāti. Nepieciešamību turpināt iestāžu apsekošanu ne tikai Rīgā, bet arī citos Latvijas reģionos apstiprināja sešu Rīgas ārstniecības iestāžu apmeklēšana aprīļa beigās. NVD ieskatā šīs vizītes ļauj gūt izpratni par ārstniecības iestāžu cilvēkresursu un tehnoloģisko nodrošinājumu, ka arī par iestāžu ilgtermiņa attīstības redzējumu medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanā.

Lai ārstniecības iestādes varētu plānot savu darbu un lai pakalpojumu apjoma pārdale notiktu prognozējami un pakāpeniski, atkāroti organizētās atlases rezultāti tiks attiecināti un stāsies spēkā ar 2021. gadu, līdz tam iestādēm strādājot esošajā kārtībā.

Vienlaikus NVD norāda, ka stacionārās rehabilitācijas pakalpojumu atlases rezultāti paliek spēkā.

Jau ziņots, ka 2018. gadā NVD uzsāka vairāku valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju stratēģisko atlasi. Medicīniskās rehabilitācijas stratēģiskās atlases mērķis ir uzlabot rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību un kvalitāti visā Latvijas teritorijā, panākot pakalpojumu sniegšanas pēctecību un rezultātu izsekojamību.  

Tāpat NVD jau informējis, ka ir noslēgusies pakalpojumu sniedzēju atlase medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai diennakts stacionārā, un no šī gada aprīļa ir būtiski paplašināts to ārstniecības iestāžu loks, kas sniedz medicīniskos rehabilitācijas pakalpojumus stacionāri (diennakts aprūpe).