Ar zināšanu pēcpusdienu valsts portāls Grutnieciba.lv noslēdz informatīvo kampaņu

29.09.2014.  |   Drukas versija

Piektdien, 26.septembrī Kalnciema kvartālā ar bezmaksas zināšanu pēcpusdienu par mazuļa pirmajiem dzīves mēnešiem valsts portāls Grutnieciba.lv noslēdza pusgadu ilgušo informatīvo kampaņu, kurā vecāki tika aicināti uzticēties pārbaudītai informācijai. Atsaucīgi apmeklētais pasākums apliecināja, ka vecāki meklē un novērtē iespējas uzzināt profesionālu informāciju, ko sniedz speciālisti.

Tēti - aizvien aktīvāki

Topošie vecāki aktīvi iztaujāja pasākuma lektores – pediatri-neiroloģi Dr.Vizmu Meikšāni un psiholoģi Diānu Zandi. Iepriecinoši, ka niansēs par bērna ādas kopšanu, kolikām un pāra attiecībām pēc bērniņa piedzimšanas vienlīdz ieinteresēti iedziļinājās gan topošās māmiņas, gan tēti. Kā atzinās daži klātesošie tēvi – tieši viņi bija tie, kas ierosināja savām otrajām pusītēm doties uz izglītojošo pasākumu.

„Ja pārdesmit gadu senā pagātnē no tēva tika prasīts tik vien kā apgādāt ģimeni un nolikt čības pareizajā vietā, tad mūsdienās šīs prasības ir ievērojami augušas," savā lekcijā atzina D.Zande, „tēvam jāiesaistās zīdaiņa aprūpē un audzināšanā, jābūt labam vīram un mīļotajam un jāpilda citas neskaitāmas lomas ģimenē. Šīs pārmaiņas, protams, ir pozitīvas, jo bērnam ir vienlīdz vajadzīgi abi vecāki, taču problēma ir tajā, ka vīrietim nav bērnībā bijis šāda uzvedības modeļa, ko tagad pārņemt, līdz ar to ir ļoti svarīga katra iespēja saņemt noderīgu informāciju un mācīties." Par tēvu aktīvu līdzdalību grūtniecībā un mazuļa aprūpē liecina arī portāla Grutnieciba.lv statistika – apmēram puse no apmeklētājiem ir vīrieši.

Valsts portāls Grutnieciba.lv turpina attīstīties

Pasākuma laikā portāla veidotāji uzklausīja klātesošo ieteikumus portāla turpmākai attīstībai. Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas nodaļas vadītājas vietniece Solvita Kļaviņa norādīja: „Valsts portāls Grutnieciba.lv ir salīdzinoši jauns un darbs pie tā izveides un attīstības turpinās. Mēs aicinām visus lietotājus dalīties savos ieteikumos, ko vajadzētu uzlabot, jo tikai kopīgiem spēkiem mums izdosies izveidot uzticamu un ērti lietojamu informācijas avotu visiem topošajiem un jaunajiem vecākiem."

Nepilnu sešu mēnešu laikā kopš darbības uzsākšanas valsts portāls Grutnieciba.lv piesaistījis lielu topošo un jauno vecāku mērķauditoriju. Kopējais lapas apmeklējumu skaits ir vairāk nekā 47 000, unikālo lietotāju skaits mēnesī – vairāk nekā 7500.

Par valsts portālu Grutnieciba.lv

Valsts portāls Grutnieciba.lv ir veselības nozares profesionāļu veidots portāls topošajiem un jaunajiem vecākiem, kurā apkopota uzticama informācija par grūtniecības norisi, veselības pārbaudēm, dzemdībām un mazuļa kopšanu. Portālā iespējams uzdot jautājumus speciālistiem un dalīties pieredzē ar citiem portāla apmeklētājiem. Grutnieciba.lv veidojuši speciālisti no Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, Nacionālā veselības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas.