Valsts svētkos medicīniskas konsultācijas pa tālruni sniegs visu diennakti

17.11.2015.  |   Drukas versija

Gaidāmajā svētku brīvdienā, 18. novembrī, medicīniskas konsultācijas vienkāršu saslimšanu gadījumos varēs saņemt visu diennakti, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Pieredzējuši mediķi pa tālruni sniegs medicīniskas konsultācijas iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ārsta darba laika.  

Ar Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa mediķiem ieteicams konsultēties arī tad, ja ir šaubas, vai konkrētajā situācijā nepieciešams vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā, vai pat zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Latvijā Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 darbojas jau piekto gadu. Šajā laikā iedzīvotājiem sniegts vairāk kā 262 tūkstoši medicīnisku konsultāciju. Šogad tālruņa mediķi snieguši vidēji 6000 konsultāciju mēnesī.

Visbiežāk tiek sniegtas konsultācijas saistībā ar saaukstēšanos, asinsspiediena izmaiņām, sāpēm vēderā, drudzi, gūtām traumām un medikamentu lietošanu.

Svētku dienās un brīvdienās tālrunis darbojas visu diennakti, bet darba dienās no plkst. 17.00 līdz 8.00. Konsultāciju iespējams saņemt arī rakstot e-pastu uz medkonsultacija@gmail.com vai rakstot saziņas programmā "Skype" (lietotājvārds: "medkonsultacija").

Ja apdraudēta veselība, neatliekamos gadījumos palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Pirms došanās uz uzņemšanas nodaļu, ieteicams ar to sazināties un noskaidrot, vai tajā iespējams saņemt konkrētajā gadījumā nepieciešamo palīdzību, jo uzņemšanas nodaļās pieejamo pakalpojumu klāsts var būt atšķirīgs.  

Ja dzīvībai draud briesmas, nekavējoties jāizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, zvanot uz tālruņa numuru 113.

Informācija par palīdzību, kuru sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas, un cita informācija par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir pieejama vietnē www.rindapiearsta.lv.