Atklās informatīvo kampaņu par vēža profilaktisko pārbaužu veikšanu

02.08.2016.  |   Drukas versija

Trešdien, 3. augustā, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiek aicināti uz preses konferenci, kas atklās informatīvo kampaņu par valsts apmaksātām vēža profilaktiskajām pārbaudēm. Preses konferences laikā mediju pārstāvji tiks informēti par vēža profilaktisko pārbaužu veikšanas statistikas rādītājiem un kampaņas ietvaros plānotajām aktivitātēm.

Latvijā valsts apmaksāta vēža savlaicīgas atklāšanas programma tiek īstenota kopš 2009. gada. Programmas ietvaros sievietēm un vīriešiem noteiktos vecumos* tiek nodrošināta iespēja veikt profilaktiskās pārbaudes dzemdes kakla vēža, krūts vēža un zarnu vēža noteikšanai. Neskatoties uz to, tikai neliela daļa iedzīvotāju atsaucas pārbaužu veikšanai.

Lai aicinātu iedzīvotājus rūpēties par savu veselību un veikt valsts apmaksātās profilaktiskās pārbaudes, tiek uzsākta informatīvā kampaņa "Rūpes par veselību ir ģimenes laime!". Kampaņā tiks īpaši uzsvērts, ka profilaktisko pārbaužu veikšana ir svarīga ne vien pašam cilvēkam, bet arī viņa ģimenes locekļiem un citiem tuviniekiem, kuriem rūp viņa veselība, jo slimības gadījumā tā emocionāli un tieši ietekmē ikvienu ģimenes locekli.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Anda Čakša – veselības ministre;
  • Daina Mūrmane-Umbraško – Nacionālā veselības dienesta direktore;
  • Dace Baltiņa – Veselības ministrijas galvenā speciāliste onkoloģijā;
  • Līga Gaigala – Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja.

 

Mediju uzmanībai!

Preses konference norisināsies 3. augustā no plkst. 15.00 līdz 16.00. Preses konferences norises vieta – Fon Stricka villa (Aristida Briāna iela 9, Rīga). Aicinām medijus piedalīties preses konferencē, par savu dalību informējot pa tālruni 67045007.

 

* Dzemdes kakla vēža pārbaudes tiek nodrošinātas sievietēm vecumā no 25 līdz 70 gadiem (reizi trijos gados), savukārt krūts vēža pārbaudes sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem (reizi divos gados). Šo pārbaužu veikšanai Nacionālais veselības dienests nosūta uzaicinājuma vēstules uz deklarēto dzīvesvietas adresi. Zarnu vēža profilaktisko pārbaudi reizi gadā var veikt sievietes un vīrieši vecumā no 50 līdz 74 gadiem, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.