Notiks bezmaksas informatīvs pasākums par dzemdes kakla vēža profilaksi

15.08.2016.  |   Drukas versija

Šo trešdien, 17. augustā, plkst. 17.00 "Fon Stricka villa" notiks bezmaksas informatīvs pasākums par dzemdes kakla vēža profilaksi un sieviešu veselību. Pasākums noris valsts organizētās informatīvās kampaņas par vēža profilaktiskajām pārbaudēm ietvaros un to var apmeklēt ikviens interesents.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ekspertu lekcijās uzzināt noderīgu informāciju par dzemdes kakla veselību, profilaksi un simptomiem, kas var liecināt par dzemdes kakla audzēju un nepieciešamību vērsties pie ārsta, kā arī uzdot ekspertiem interesējošos jautājumus.

Par dzemdes kakla veselību un valsts organizēto vēža profilaksi, kas sniedz iespēju konstatēt izmaiņas jau priekšvēža stāvoklī, stāstīs Latvijas ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas un Latvijas kolposkopijas biedrības valdes locekle, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kolposkopijas references centra ārste Jana Žodžika un ķirurgs-ginekologs Androniks Mitildžans, kurš veic dzemdes kakla priekšvēža saslimšanu un kolposkopijas izmantošanas iespēju pētniecību. Speciālisti stāstīs arī par priekšvēža izmaiņu ārstēšanas iespējām, rezultātiem un dzemdes kakla vēža simptomiem.

Dzemdes un olnīcu vēža pacienšu biedrības "GINO" vadītāja un Onkoloģisko pacientu organizāciju alianses pārstāve Solvita Rubene dalīsies ar pieredzes stāstiem par bailēm, neizlēmību un citām sajūtām, kas ietekmē lēmuma pieņemšanu par profilaktisko pārbaužu veikšanu un gadījumos, ja ir aizdomas par dzemdes kakla audzēju vai tas ir diagnosticēts.

Pasākuma norises vieta – "Fon Stricka villa" Aristida Briāna ielā 9, Rīgā. Sākums plkst. 17.00. Vairāk informācijas par pasākuma norisi var noskaidrot, zvanot uz tālruņa numuru 67043787.

Pasākums noris informatīvās kampaņas "Rūpes par veselību ir ģimenes laime!" ietvaros, kuru īsteno Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests. Tās mērķis ir aicināt rūpēties par savu veselību un veikt valsts apmaksātās vēža profilaktiskās pārbaudes. Kampaņā tiek īpaši uzsvērts, ka profilaktisko pārbaužu veikšana ir svarīga ne vien pašam cilvēkam, bet arī viņa ģimenes locekļiem un citiem tuviniekiem, kuriem rūp viņa veselība, jo slimības gadījumā tā emocionāli un tieši ietekmē ikvienu ģimenes locekli.

No valsts budžeta līdzekļiem noteiktos vecumos tiek apmaksātas dzemdes kakla, krūts un zarnu (kolorektālā) vēža profilaktiskās pārbaudes. Dzemdes kakla vēža un krūts vēža profilaktiskās pārbaudes var veikt sievietes, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta. Uzaicinājums dzemdes kakla pārbaudei tiek nosūtīts sievietēm vecumā no 25 līdz 70 gadiem (reizi trijos gados), savukārt krūšu pārbaudei vecumā no 50 līdz 69 gadiem (reizi divos gados). Zarnu vēža profilaktisko pārbaudi reizi gadā var veikt sievietes un vīrieši vecumā no 50 līdz 74 gadiem, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.