E-veselības lietošanas sākumposmā aicina izmantot arī drukātas e-receptes

30.11.2016.  |   Drukas versija

Valsts E-veselības sistēmas lietošanas sākumposmā Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina ārstniecības personas, kuras ir noslēgušas E-veselības lietošanas līgumu un uzsākušas sistēmas izmantošanu, pēc e-receptes izrakstīšanas to izdrukāt uz līdz šim izmantotās recepšu veidlapas un izsniegt pacientam. Tādējādi tiks nodrošināts, ka sistēmas lietošanas sākumā, kamēr aptiekas pakāpeniski pievienojas E-veselības sistēmas lietotāju lokam, pacients nepieciešamos e-receptes medikamentus varēs saņemt jebkurā aptiekā – arī aptiekās, kas vēl nav uzsākušas E-veselības sistēmas lietošanu.

Papildus NVD informē, ka, ņemot vērā E-veselības sistēmas brīvprātīgās lietošanas termiņa pagarināšanu līdz 2017. gada 1. septembrim, NVD turpinās aktīvu E-veselības sistēmas pilnveidošanu un papildināšanu ar jauniem pakalpojumiem, kā arī turpinās uzlabot gan sistēmas ātrdarbību, gan lietošanas ērtumu, lai pēc brīvprātīgās E-veselības lietošanas termiņa beigām sistēma būtu vēl ātrāka un ērtāka.

Veicot E-veselības sistēmas uzlabošanas darbus, sistēmā var rasties īslaicīgi darbības pārtraukumi un arī šādos gadījumos e-receptes izdrukas uzrādīšana aptiekā nodrošinās  pacientam iespējas saņemt nepieciešamos medikamentus.

Lai izvairītos no sarežģījumiem, iegādājoties e-receptes medikamentus aptiekā, aicinām pacientus e-receptes izrakstīšanas laikā lūgt ārstniecības personai izsniegt arī e-receptes izdruku uz receptes veidlapas.

Iepriekš jau ziņots, ka saskaņā ar valdības lēmumu līdz 2017. gada 1. septembrim ārstniecības personas var izsniegt pacientiem gan ar roku rakstītas papīra receptes, gan izrakstīt e-receptes E-veselības sistēmā.

Savukārt no 2017. gada 1. septembra obligāta e-recepšu izrakstīšana attieksies uz valsts kompensējamiem medikamentiem. Tāpat no 2017. gada 1. septembra ārstniecības iestādēm būs pienākums E-veselības sistēmā ievadīt arī citu medicīnisko informāciju – nosūtījumu ambulatora/stacionāra pakalpojuma saņemšanai, pārskatu par ambulatorā pacienta izmeklēšanu/ārstēšanu, izrakstu-epikrīzi, radioloģiskā izmeklējuma aprakstu u.c.