Svarīgi kontakttālruņi

19.03.2020.  |   Drukas versija

SPKC iedzīvotāju zvanu centrs par COVID-19 - 67387661

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) nodrošina iespēju iedzīvotājiem saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19.

Zvanot uz telefona numuru 67387661 SPKC speciālisti sniedz iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar COVID-19, tostarp arī rekomendācijas attiecīgajā situācijā un norāda, kur var meklēt vairāk informāciju par interesējošo tēmu.

Uzziņas, individuālas konsultācijas SPKC informatīvā tālruņa darbinieki sniedz darba dienās plkst. 8.30 - 21.00, bet brīvdienās plkst. 8.30 - 17.00. 


COVID-19 analīžu veikšanai pacientiem ar viegliem saslimšanas simptomiem jāzvana uz jaunizveidotu NMPD tālruni - 8303

Uz šo tālruni jāzvana tiem cilvēkiem, kuri ir atgriezušies no ārzemēm un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums), kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā un kurām 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi. Tāpat kā līdz šim, uz ārkārtas tālruni 113 jāzvana tajos gadījumos, kad slimības simptomi ir smagi (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums).

Zvanus par laboratorisko izmeklējumu veikšanu uz jauno tālruņa numuru 8303 pieņems katru dienu no pulksten 9.00 līdz 18.00.

Svarīgi zināt – medicīniskas konsultācijas vai uzziņas par COVID-19 pa šo tālruni nesniegs, tas tikai reģistrēs pieteikumus uz analīzēm.

Analīžu veikšana notiek rindas kārtībā, gaidīšanas laiks var būt diennakts vai nedaudz ilgāk. Zvana brīdī pacientu informēs par analīžu veikšanas vietu un laiku. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, jo var būt situācijas, kad liela zvanu skaita dēļ savienojums ar 8303 nenotiek uzreiz, un ir jāuzgaida.


Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis - 66016001

Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka iedzīvotājiem ir iespēja ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskas konsultācijas un ieteikumus, kā rīkoties akūtu saslimšanu vai hronisku saslimšanu paasinājuma gadījumos, piezvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Turpmāk tas strādās visu diennakti. Medicīniski padomi tiek sniegti latviešu valodā, krievu valodā un angļu valodā. Uz numuru 66016001 var zvanīt iedzīvotāji no visas Latvijas un no visiem telekomunikāciju operatoriem.

Šis ir medicīnisko konsultāciju tālrunis – informāciju par COVID-19 analīzēm vai citām uzziņām par COVID-19 ģimenes ārstu tālruņa mediķi nesniegs.


Valsts apmaksātas analīzes veic E. Gulbja laboratorijā (Rīgā, Brīvības gatvē 366), iepriekš piesakoties pa tālruņa numuru - 67801112

Valsts apmaksātas COVID-19 analīzes var nodot arī E.Gulbja laboratorijā Rīgā, Brīvības gatvē 366, iepriekš piesakoties pa tālruņa numuru 67801112, katru dienu laikā no plkst. 8:00 līdz 20:00.

Uz valsts apmaksātām analīzēm var pieteikties tie, kuri ir atgriezušies no ārzemēm un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums), kā arī Slimību profilakses un kontroles centrs epidemiologu noteiktās kontaktpersonas, kuras atrodas karantīnā un kurām 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi.

Svarīgi! Uz šo laboratoriju tāpat kā uz mobilajiem analīžu nodošanas punktiem var doties tikai ar savu personīgo automašīnu! Ja sava automašīna nav, iedzīvotājam jāzvana uz 8303 un NMPD mediķi vai Centrālās laboratorijas speciālisti dosies analīzes paņemt  uz dzīvesvietu.


JA IR SMAGI SIMPTOMI: ĻOTI AUGSTA TEMPERATŪRA, ELPAS TRŪKUMS - ZVANI 113 VISU DIENAKTI