Valsts veselības apdrošināšana

06.02.2019.  |   Drukas versija

NVD preses relīze "Valsts veselības apdrošināšanas platformai pieslēgtas visas datubāzes"
Informācijas izplatīšanas datums: 30.01.2019.

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka valsts veselības apdrošināšanas platformai, kas nodrošina iedzīvotāju apdrošināšanas statusu atspoguļošanu tiešsaistē, ir veiksmīgi pieslēgtas visas datubāzes.

Jāņem vērā, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, kas paredz līdz 2019. gada 1. jūlijam atlikt valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu dalīšanu divos "grozos'. Tas nozīmē, ka līdz minētajam termiņam ārstniecības iestādes nepārbaudīs pacientu apdrošināšanas statusus un turpinās sniegt veselības aprūpes pakalpojumus līdzšinējā kārtībā. Jāņem vērā, ka iedzīvotājam, lai viņš no 1. jūlija varētu saņemt pilno medicīnas pakalpojumu apjomu, būs jābūt apdrošinātam.

Pieslēdzot platformai visas datubāzes, absolūtam vairākumam iedzīvotāju ir noteikts veselības apdrošināšanas statuss un tas jau ir redzams valsts E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv (sadaļā "Apdrošināšanas statuss"). NVD gan brīdina, ka šiem datiem šobrīd vēl ir informatīvs raksturs, jo datubāzē tiek precizēti dati par orgānu donoriem, sociālās aprūpes iestāžu iemītniekiem u.c. informācija, kā arī vienlaikus norit ielādēto datu kvalitātes pārbaude.

Ja iedzīvotājs konstatē neatbilstību E-veselības portālā atspoguļotajā apdrošināšanas statusā, NVD aicina par to informēt E-veselības lietotāju Atbalsta dienestu, rakstot e-pastu uz atbalsts@eveseliba.gov.lv.

Vairāk informācijas var noskaidrot šeit.


NVD informācija līgumpartneriem "Par veselības apdrošināšanas ieviešanu"
Informācijas izplatīšanas datums: 02.01.2019.

Ņemot vērā, ka turpinās darbs pie datubāzes izveides un valsts veselības apdrošināšanas informācijas atspoguļošanas E-veselības sistēmā, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no 1. janvāra ārstniecības iestādes var turpināt ievērot līdzšinējo kārtību valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā – nešķirojot pacientus atbilstoši apdrošināšanas statusam.

Šāda kārtība ir noteikta, lai aprakstītajā situācijā pacientiem netiktu ierobežotas tiesības saņemt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus un kompensējamos medikamentus.

NVD informēs līgumpartnerus e-pastā, kad datubāzes izveides u.c. saistītie darbi tiks paveikti, lai ārstniecības iestādēs varētu tikt uzsākta pacientu apdrošināšanas statusu pārbaude un pakalpojumu sniegšana atbilstoši jaunajai kārtībai.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties:

  • katru dienu plkst. 8.00 - 20.00 ar E-veselības lietotāju Atbalsta dienestu: tālr. 67803301;
  • darbdienās plkst. 8.30 - 17.00 ar NVD teritoriālajām  nodaļām:

- Rīgas nodaļa - Cēsu iela 31 k-3 (6. ieeja), Rīga, LV-1012, tālr. 67201282, e-pasts: riga@vmnvd.gov.lv

- Zemgales nodaļa - Zemgales prospekts 3, Jelgava, LV-3001, tālr. 63027249, e-pasts: zemgale@vmnvd.gov.lv

- Kurzemes nodaļa - Pilsētas laukums 4, 3. stāvs, Kuldīga, LV-3301, tālr. 63323471, e-pasts: kurzeme@vmnvd.gov.lv

- Latgales nodaļa - Saules iela 5, Daugavpils, LV-5401, tālr. 65422236, e-pasts: latgale@vmnvd.gov.lv

- Vidzemes nodaļa - Pils iela 6, Smiltene, LV-4729, tālr. 64772301, e-pasts: vidzeme@vmnvd.gov.lv


NVD paziņojums "Tehnisku traucējumu gadījumā visiem pacientiem nodrošinās pilno pakalpojumu "grozu""
Informācijas izplatīšanas datums: 28.12.2018.


NVD informācija līgumpartneriem "Par Veselības aprūpes finansēšanas likumu"
Informācijas izplatīšanas datums: 20.12.2018.