Izveido darba grupas E-veselības prioritāro uzlabojumu noteikšanai

24.04.2019.  |   Drukas versija

Šodien, 24. aprīlī, Nacionālajā veselības dienestā (NVD) norisinājās otrā E-veselības lietotāju padomes sēde ar ārstu, farmaceitu un veselības nozares profesionāļu organizāciju pārstāvju dalību. Tikšanās laikā tika pārrunāti pirmajā sēdē identificētie nepieciešamie uzlabojumi E-veselības sistēmā, kas atvieglotu un efektivizētu ārstu un farmaceitu ikdienas darbu ar sistēmu, apkalpojot pacientus.

Atbilstoši uzlabojumu iedalījumam tematiskajos blokos tika pieņemts lēmums izveidot četras darba grupas:

  • Darba grupa par e-receptes uzlabošanas prioritātēm.
  • Darba grupa par e-darbnespējas lapas uzlabošanas prioritātēm.
  • Darba grupa par e-nosūtījuma un rezultāta uzlabošanas prioritātēm.
  • Darba grupa prioritāri veicamo uzlabojumu pārrunāšanai ar ārējo informācijas sistēmu izstrādātājiem (sistēmas, kuras ārstniecības iestādes var izmantot darbam ar E-veselību, ja neizmanto E-veselības portālu).

Plānots, ka darba grupās piedalīsies padomes locekļi un citi ārsti, farmaceiti, kā arī pacienti, Latvijas Darba devēju asociācijas pārstāvji, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāvji, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas pārstāvji u.c.

Pēc uzlabojumu prioritizēšanas tematisko darba grupu ietvaros, secinājumi un prioritāro uzlabojumu kopsavilkums tiks pārrunāts trešajā padomes sēdē, kas norisināsies jūnija sākumā. Vienlaikus trešajā padomes sēdē plānots pārrunāt E-veselības 3. kārtas ietvaros plānotās aktivitātes un vajadzības, kas tika identificētas, sadarbojoties ar iesaistītajām valsts pārvaldes iestādēm, kā arī saskaņot tās ar padomes locekļiem.