Medicīniskās palīdzības saņemšana Līgo brīvdienās

22.06.2016.
Medicīniskās palīdzības saņemšana Līgo brīvdienās

Nacionālais veselības dienests informē, ka Līgo svētku brīvdienās, no 23. līdz 26. jūnijam, saslimšanas gadījumā varēs saņemt telefoniskas konsultācijas, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, kā arī doties pie dežūrārstiem lielākajās Latvijas pilsētās.

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas

07.06.2016.
Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas

Atgādinām, ka ārpus ģimenes ārsta darba laika iedzīvotāji var zvanīt uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 vai vērsties pie dežūrārstiem. Traumas vai pēkšņas, veselību apdraudošas saslimšanas gadījumā palīdzību sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punkti un slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Gadījumos, kad dzīvībai draud briesmas, nekavējoties jāizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, zvanot uz numuru 113.

Infografika: Ārstniecības riska fonds

25.05.2016.
Infografika: Ārstniecības riska fonds

Nacionālais veselības dienests ir sagatavojis infografiku, kas ietver noderīgu informāciju iedzīvotājiem par vēršanos Ārstniecības riska fondā. Valsts organizētais fonds sniedz iespēju saņemt atlīdzību ārpustiesas procesa kārtībā, ja ir nodarīts kaitējums pacienta veselībai vai dzīvībai.

Veikta ģimenes ārstu gada darbības novērtēšana

13.05.2016.
Veikta ģimenes ārstu gada darbības novērtēšana

Nacionālais veselības dienests (NVD) ir veicis ģimenes ārstu darbības novērtēšanu par 2015. gadu atbilstoši noteiktajiem kvalitātes kritērijiem. Kopumā tika izvērtēts 1275 ģimenes ārstu darbs, kuri pagājušajā gadā sniedza valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, pilnu gadu bija līgumattiecībās ar NVD un netika aizvietoti.

Reģistrētas Vidēji smagas un smagas gaitas psoriāzes klīniskās vadlīnijas

13.05.2016.
Reģistrētas Vidēji smagas un smagas gaitas psoriāzes klīniskās vadlīnijas

Nacionālā veselības dienesta mājaslapā esošajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē ir reģistrētas Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras vadlīniju izstrādes darba grupas izstrādātās klīniskās vadlīnijas "Vidēji smagas un smagas gaitas psoriāzes klīniskās vadlīnijas".

Pieaug Eiropas veselības apdrošināšanas kartes lietotāju skaits

09.05.2016.
Pieaug Eiropas veselības apdrošināšanas kartes lietotāju skaits

Atzīmējot Eiropas dienu, Nacionālais veselības dienests informē, ka aizvien pieaug Eiropas veselības apdrošināšanas kartes jeb EVAK lietotāju skaits. 2014. gadā apdrošināšanas kartes izsniegtas 74 592 iedzīvotājiem, savukārt pērn jau 86 019 iedzīvotājiem.

EVAK ir plastikāta karte, kas sniedz iespēju saņemt valsts garantētu neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko palīdzību, īslaicīgi uzturoties Eiropas Savienības dalībvalstīs, Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā vai Šveicē.

Atgādina par iespējām veikt valsts apmaksātu vakcināciju pret ērču encefalītu

02.05.2016.
Atgādina par iespējām veikt valsts apmaksātu  vakcināciju pret ērču encefalītu

Sākoties ērču aktivitātes sezonai, Nacionālais veselības dienests atgādina, ka bērniem līdz 24 mēnešu vecumam, grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā valsts daļēji apmaksā vakcināciju pret ērču encefalītu.

Bērniem līdz 24 mēnešu vecumam vakcinācija tiek apmaksāta 50 % apmērā. Jāatzīmē, ka bērniem šo vakcināciju rekomendē veikt ne agrāk kā no viena gada vecuma. Grūtniecēm un sievietēm līdz 42 pēcdzemdību perioda dienām vakcināciju pret ērču encefalītu apmaksā 25 % apmērā. Šādu iespēju nodrošina īpaši zīdaiņiem un jaunajām māmiņām izveidotais kompensējamo zāļu M saraksts, kurā ir iekļautas arī vakcīnas pret ērču encefalītu.

Noslēgti līgumi par valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu sniegšanu

29.04.2016.
Noslēgti līgumi par valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu sniegšanu

Nacionālais veselības dienests ir pabeidzis līgumu slēgšanu ar ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem 2016. gadā. Kopumā valsts apmaksātu ambulatoro un stacionāro pakalpojumu sniegšanai šogad novirzīti vairāk kā 509 miljoni eiro, kas ir par 1,6 miljoniem vairāk nekā pērn.

Līgumu par ambulatoro un stacionāro pakalpojumu sniegšanu ir noslēgušas visas no 40 slimnīcām. To skaitā ir reģionālās, universitāšu, aprūpes un specializētās slimnīcas.

Reģionālajām slimnīcām piešķirtais finansējums ir lielāks nekā pērn

15.04.2016.
Reģionālajām slimnīcām piešķirtais finansējums  ir lielāks nekā pērn

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka kopējais reģionālajām slimnīcām šogad piešķirtais valsts finansējums ambulatoro un stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai ir lielāks nekā pērn. Līgumu par ambulatoro pakalpojumu sniegšanu noslēgušas visas 18 reģionālās slimnīcas. Šonedēļ līgumu parakstīja arī Jēkabpils reģionālā slimnīca, Cēsu klīnika, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība, Rēzeknes slimnīca, Ogres rajona slimnīca un Vidzemes slimnīca.

Līgumu ar valsti noslēguši jau 92 % ambulatoro pakalpojumu sniedzēju

07.04.2016.
Līgumu ar valsti noslēguši jau 92 % ambulatoro  pakalpojumu sniedzēju

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka līgumu par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu sniegšanu 2016. gadā līdz šim ir noslēguši jau 92 % ambulatoro pakalpojumu sniedzēju.

NVD vērš uzmanību, ka valsts apmaksātus ambulatoros pakalpojumus sniedz ne tikai slimnīcas, bet arī veselības centri, poliklīnikas, ārstu-speciālistu prakses un citas ārstniecības iestādes, nodrošinot pakalpojumu pieejamību Rīgā un Latvijas reģionos. Līgumu par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu sniegšanu 2016. gadā noslēgušas jau 94 % no šīm ārstniecības iestādēm.

Veic grozījumus veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā

05.04.2016.
Veic grozījumus veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā

Šodien, 5. aprīlī, Ministru kabinetā apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumos, kas nosaka veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību. Noteikumi papildināti ar punktu, kurā definēts valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu apjoms, kas piešķirams patvēruma meklētājiem.

Valsts finansējums prioritāri novirzīts onkoloģijas pacientu ārstniecībai

01.04.2016.
Valsts finansējums prioritāri novirzīts onkoloģijas pacientu ārstniecībai

Ceturtdien, 31. martā, Nacionālajā veselības dienestā (NVD) norisinājās tikšanās ar Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) pārstāvjiem. Tikšanās laikā pārrunāti LSB iebildumi saistībā ar NVD piedāvātajiem līgumiem par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu sniegšanu 2016. gadā.

Kā ziņots iepriekš, kopējais šim gadam plānotais valsts finansējums ambulatoro pakalpojumu nodrošināšanai, salīdzinot ar iepriekšējam gadam plānoto summu, nav samazināts. Turklāt 50 % no kopējā slimnīcu skaita jau ir parakstījušas līgumu ar NVD par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu sniegšanu.

Medicīniskās palīdzības saņemšana Lieldienu brīvdienās

24.03.2016.
Medicīniskās palīdzības saņemšana Lieldienu brīvdienās

Nacionālais veselības dienests informē, ka Lieldienu brīvdienās, no 25. līdz 28. martam, saslimšanas gadījumā varēs saņemt telefoniskas konsultācijas, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, kā arī doties pie dežūrārstiem lielākajās Latvijas pilsētās.

Pieteikumi E-veselības mācībam tiks pieņemti līdz marta beigām

22.03.2016.
Pieteikumi E-veselības mācībam tiks pieņemti līdz marta beigām

Ņemot vērā, ka E-veselības mācību grupu un dalībnieku skaits ir ierobežots, informējam, ka pieteikšanās mācībām turpināsies līdz 2016. gada 31. martam. Pieteikšanās veicama elektroniski, aizpildot anketu. Ja iepriekš jau anketa ir aizpildīta, atkārtoti vēlreiz tas nav jāveic.