Līgumpartneriem

19.04.2018.  |   Drukas versija

Aktualitātes 

Dežūrārstu darba laiks maija svētku brīvdienās (18.04.2018.)

Nacionālā veselības dienesta Rīgas nodaļa saskaņā ar savstarpēji noslēgtā līgumā minēto dokumentu "Dežūrārstu darbības kārtība" nosaka Rīgas dežūrārstu darba grafiku 2018. gada maija svētku brīvdienās - 2018. gada 28. aprīlī un 30. aprīlī ambulatorās pieņemšanas un mājas vizītes no plkst. 8.00 līdz 15.00.


Izmaiņas Ministru kabineta noteikumos "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" (09.02.2018.)

Nacionālais veselības dienests ir apkopojis informāciju veselības aprūpes jomas speciālistiem par izmaiņām Ministru kabineta noteikumos Nr. 1529 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība", kas ir stājušās spēkā no 2018. gada 1. janvāra vai stāsies spēkā 2018. gadā.

Apkopojums ietver informāciju par jauniem veselības aprūpes pakalpojumiem, veselības aprūpes pakalpojumu tarifu izmaiņām, līgumu finansējuma plānošanu un slēgšanu, primāro veselības aprūpi, onkoloģijas pakalpojumu sniegšanu, dienas stacionāros sniegtajiem pakalpojumiem, medicīnisko apaugļošanu, medicīnisko rehabilitāciju, stacionāro veselības aprūpi un citām izmaiņām.


Tukuma slimnīca slēdz Dzemdību nodaļu (01.03.2017.)

Tukuma slimnīca ir informējusi Nacionālo veselības dienestu (NVD) par slimnīcas Dzemdību nodaļas slēgšanu no šī gada 1. marta, pamatojoties uz slimnīcas lēmumu un nelielo dzemdību skaitu.

Ņemot vērā Tukuma slimnīcas lēmumu, NVD par to ir informējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, lai šī informācija tiktu ņemta vērā, nodrošinot pacientēm medicīnisko palīdzību un pieņemot lēmumu par ārstniecības iestādi, uz kuru paciente jānogādā dzemdību palīdzības saņemšanai.

Vienlaikus NVD atgādina, ka dzemdību pakalpojumu sniegšana no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta atbilstoši faktiski notikušo dzemdību skaitam. Ārstniecības iestādei par vienu dzemdību gadījumu samaksa tiek veikta atbilstoši Ministru kabineta noteikumos Nr.1529 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" noteiktajiem tarifiem.

No 2017. gada 1. janvāra dzemdību pakalpojumu tarifi ir palielināti, ņemot vērā izmaiņas vidējā darba samaksā mēnesī un izmaiņām, kas ir saistītas ar minimālās algas pieaugumu. Papildu visi dzemdību pakalpojumu tarifi ir palielināti par 50 eiro, kurus ārstniecības iestāde ir tiesīga novirzīt dzemdību palīdzības sniegšanas personāla atalgojuma paaugstināšanai.