attēlsNo 2018. gada 1. janvāra valsts E-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām noteikta kā obligāta – darbnespējas lapu un valsts kompensējamo medikamentu recepšu aprite ir tikai elektroniska.

Līdz ar to Latvijas Republikas Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests īstenoja informatīvu kampaņu, kuras mērķis bija informēt un izglītot sabiedrību par E-veselībā pieejamajiem pakalpojumiem un kārtību, kādā iespējams saņemt e-receptes valsts kompensējamajiem medikamentiem, atvērt/noslēgt e-darbnespējas lapas un izmantot citus E-veselības pakalpojumus.


Kampaņas aktivitātes

Informatīvā kampaņa īstenota vairākos posmos. Tās ietvaros tika izstrādāti informatīvie materiāli (divpusējas vizītkartes, plakāti, bukleti iedzīvotājiem un farmaceitiem, skaidrojoši video rullīši iedzīvotājiem, mācību video rullīši ārstniecības personām un farmaceitiem u.c.) un E-veselības interaktīvā karte. Īstenota reklāmas kampaņa, kuras ietvaros E-veselības video rullīši tika translēti televīzijā, internetā, tajā skaitā sociālajos tīklos, kā arī tika izvietota vides reklāma un īstenotas dažādas citas aktivitātes.


Kampaņas informatīvie materiāli iedzīvotājiem

Skaidrojoši video 

Informatīvi materiāli 

Kampaņas informatīvie materiāli farmaceitiem un farmaceitu asistentiem

Mācību video

Informatīvi materiāli

    Kampaņas materiālu izmantošanu lūdzam saskaņot ar Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļu. E-pasts: nvd@vmnvd.gov.lv.