Informācija Ukrainas pilsoņiem par veselības aprūpes pakalpojumiem Latvijā

Ukrainas pilsoņiem Latvijā bez maksas ir pieejami visi valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi. Tālrunis informācijai un jautājumiem +371 80001234 (no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 8:30-17:00, piektdienās plkst. 8:30-15:00). Saziņa latviešu, angļu un krievu valodā. Zvanot no ārvalstu numuriem +371 67045005. 

Informatīvie materiāli:

         Medicīnas pakalpojumu saņemšana

MEDICĪNISKĀS PALĪDZĪBAS SAŅEMŠANAS IESPĒJAS


DZĪVĪBAI KRITISKĀ SITUĀCIJĀ

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests  tālrunis 113 vai 112.

GRŪTNIECĪBA UN DZEMDĪBAS

Grūtniecības novērošana pie ginekologa un dzemdību palīdzība

Grūtniecības pārtraukšana

Valsts apmaksāta grūtniecības pārtraukšana Ukrainas civiliedzīvotājām


MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA

Ģimenes ārsts. Konsultācijas, zāļu receptes, nosūtījums pie ārsta-speciālista, izmeklējumiem vai analīzēm, vakcinē u.c. Informāciju var noskaidrot: nvd@vmnvd.gov.lv vai zvanot 80001234.

Dežūrārsts. Medicīniskas konsultācijas, zāļu receptes u.c., ja ģimenes ārsta darba laiks ir beidzies. Pieejami Rīgā un citās lielākajās pilsētās. Informāciju var noskaidrot: Kur saņemt medicīnisko palīdzību vai zvanot 80001234.

Tiešās pieejamības speciālists. Bez ģimenes ārsta nosūtījuma: ginekologs; acu ārsts; pediatrs; bērnu ķirurgs; narkologs; dermatovenerologs (ja slimo ar seksuāli transmisīvajām slimībām); endokrinologs (ja slimo ar cukura diabētu); onkologs, onkologs ķīmijterapeits (ja slimo ar onkoloģisku slimību); pneimonologs (ja slimo ar tuberkulozi); psihiatrs vai bērnu psihiatrs (ja slimo ar psihisku slimību); infektologs (ja slimo ar HIV vai bijis tiešs kontakts ar HIV inficēto. Informāciju var noskaidrot: Kur saņemt medicīnisko palīdzību vai zvanot 80001234.

Steidzamās medicīniskās palīdzības punkts, slimnīcu uzņemšanas nodaļa. Ja nepieciešama seidzama ārstu palīdzība – pēkšņa saslimšana, hroniskas slimības saasināšanās vai trauma. Informāciju var noskaidrot: Kur saņemt medicīnisko palīdzību vai zvanot 80001234.

Ģimenes ārsta konsultatīvais tālrunis 66016001. Konsultācijas pa telefonu vienkāršas saslimšanas gadījumā (nelielas traumas, brūces, saaukstēšanās, drudzis, vemšana, sasitumi u.c.). Darba dienās 17:00 – 8:00, brīvdienās, svētku dienās – 24h, arī krievu valodā.


Zobārstniecība. Zobārstniecības pakalpojumi no valsts budžeta līdzekļiem pilnā apjomā tiek apmaksāti bērniem līdz 18 gadu vecumam. Reizi gadā bērniem tiek apmaksāta arī zobu higiēna - 2 līdz 18 gadu vecumā. Divas reizes gadā zobu higiēnas pakalpojumus bērni var saņemt 7, 11 un 12 gadu vecumā. Pieaugušajiem zobārstniecība ir maksas pakalpojums.

PSIHOEMOCIONĀLAIS ATBALSTS

Bezmaksas atbalsta pakalpojumi pieaugušajiem un bērniem: https://ej.uz/atbalsts_UA

Covid-19

Valsts apmaksātu Covid-19 testu laboratorijā iespējams veikt, saņemot nosūtījumu no ģimenes ārsta. Lai veiktu pierakstu uz Covid-19 testa analīžu nodošanu, jāsazinās ar konkrētās laboratorijas tālruni. Ambulatori valsts apmaksātu Covid-19 testēšanu veic grūtniecēm (atbilstoši klīniskām indikācijām), savukārt stacionārā ikvienam pacientam, iestājoties stacionārā (atbilstoši iestādes noteiktai kārtībai).

Covid-19 sertifikāts - ieceļošanai Latvijā, pakalpojumu saņemšanai u.c. gadījumos sertifikāts nav jāuzrāda. Vajadzīga Ukrainas pilsoņa pase.

Covid-19 izolācija un karantīna. Uzziņu tālrunis +371 67387661 (darba dienās 9:00 - 16:00).

VALSTS KOMPENSĒJAMO ZĀĻU SAŅEMŠANA

Latvijā recepti valsts kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču iegādei ir tiesīgs izrakstīt ģimenes ārsts vai ārsts-speciālists (piemēram, onkologs, alergologs), kurš ir noslēdzis līgumu ar Nacionālo veselības dienestu. Ārstniecības personas kompetencē ir pieņemt lēmumu par nepieciešamību izrakstīt valsts kompensējamās zāles, izvērtējot pacienta veselības stāvokli un Latvijas Republikā noteikto valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtību (tajā skaitā Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautos medikamentus, diagnozes, zāļu izrakstīšanas nosacījumus). Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautos medikamentus un medicīniskās ierīces  apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem 100 % apmērā, izņemot nereferences zāles. 

Gadījumā, ja lietojat kādas zāles un ir nepieciešams turpināt zāļu terapiju, vai zāļu receptes saņemšana ir nepieciešama saistībā ar sūdzībām par veselības stāvokli, sākotnēji aicinām vērsties pie ģimenes ārsta. Zāļu recepti valsts kompensējamo medikamentu iegādei izsniegs ģimenes ārsts vai nepieciešamības gadījumā nosūtīs Jūs pie ārsta-speciālista.  

Vairāk informācijas par valsts kompensējamo zāļu saņemšanas kārtību var noskaidrot, zvanot pa Nacionālā veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234. 

Ja recepte ir saņemta Ukrainā. Ja zāļu recepte ir saņemta Ukrainā, tad, uzrādot recepti, zāles aptiekā var iegādāties par pilnu maksu, veicot samaksu no personīgajiem līdzekļiem.


DOKUMENTI

Pirms pakalpojuma saņemšanas – pase/vīza vai pastāvīgās uzturēšanās atļauja. Nav pacienta līdzmaksājuma (neattiecas uz maksas pakalpojumiem – noskaidro pirms saņemšanas). Ja nav dokumentu - 80001234.