Informācija Ukrainas pilsoņiem par veselības aprūpes pakalpojumiem Latvijā

Bez maksas ir pieejami visi valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi. Tālrunis informācijai, jautājumiem  80001234 (pirmdienās - ceturtdienās 8:30 - 17:00, piektdienās  8:30 - 15:00, angļu un krievu valodā), zvanot no ārvalstu numuriem  +371 67045005.

Informatīva A4 lapa izdrukai:

 

 

MEDICĪNISKĀS PALĪDZĪBAS SAŅEMŠANAS IESPĒJAS

DZĪVĪBAI KRITISKĀ SITUĀCIJĀ

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests  tālrunis 113 vai 112.

GRŪTNIECĪBA UN DZEMDĪBAS

Grūtniecības novērošana pie ginekologa un dzemdību palīdzība

Grūtniecības pārtraukšana

Valsts apmaksāta grūtniecības pārtraukšana Ukrainas civiliedzīvotājām


MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBA

Ģimenes ārsts – konsultācijas, zāļu receptes, nosūtījums pie ārsta-speciālista, izmeklējumiem vai analīzēm, vakcinē u.c. Informāciju var noskaidrot: nvd@vmnvd.gov.lv vai zvanot 80001234.

Dežūrārsts – medicīniskas konsultācijas, zāļu receptes u.c., ja ģimenes ārsta darba laiks ir beidzies. Pieejami Rīgā un citās lielākajās pilsētās. Informāciju var noskaidrot: Kur saņemt medicīnisko palīdzību vai zvanot 80001234.

Tiešās pieejamības speciālists – bez ģimenes ārsta nosūtījuma: ginekologs; acu ārsts; pediatrs; bērnu ķirurgs; narkologs; dermatovenerologs (ja slimo ar seksuāli transmisīvajām slimībām); endokrinologs (ja slimo ar cukura diabētu); onkologs, onkologs ķīmijterapeits (ja slimo ar onkoloģisku slimību); pneimonologs (ja slimo ar tuberkulozi); psihiatrs vai bērnu psihiatrs (ja slimo ar psihisku slimību); infektologs (ja slimo ar HIV vai bijis tiešs kontakts ar HIV inficēto. Informāciju var noskaidrot: Kur saņemt medicīnisko palīdzību vai zvanot 80001234.

Steidzamās medicīniskās palīdzības punkts, slimnīcu uzņemšanas nodaļa – ja nepieciešama seidzama ārstu palīdzība – pēkšņa saslimšana, hroniskas slimības saasināšanās vai trauma. Informāciju var noskaidrot: Kur saņemt medicīnisko palīdzību vai zvanot 80001234.

Ģimenes ārsta konsultatīvais tālrunis 66016001 – konsultācijas pa telefonu vienkāršas saslimšanas gadījumā (nelielas traumas, brūces, saaukstēšanās, drudzis, vemšana, sasitumi u.c.). Darba dienās 17:00 – 8:00, brīvdienās, svētku dienās – 24h, arī krievu valodā.


Zobārstniecība –  valsts apmaksāta bērniem līdz 18 gadu vecumam, pieaugušajiem maksas pakalpojums.

PSIHOEMOCIONĀLAIS ATBALSTS

Bezmaksas atbalsta pakalpojumi pieaugušajiem un bērniem: https://ej.uz/atbalsts_UA

COVID-19

Testēšana  Covid-19 vīrusa noteikšanai simptomu gadījumā valsts apmaksā testu laboratorijā, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums. Tālrunis 8303 (darba dienās 8:00 - 18:00, brīvdienās 9:00 - 14:00).

Vakcinācija  pie ģimenes ārsta vai zvanot 8989 (darba dienās 9.00 - 18.00; sestdiena, svētdiena - brīvdiena). Saziņa latviešu, angļu vai krievu valodā.

Sertifikāts – ieceļošanai Latvijā, pakalpojumu saņemšanai u.c. gadījumos nav jāuzrāda, vajadzīga Ukrainas pilsoņa pase.

Par Covid-19 izolāciju un karantīnu tālrunis +371 67387661 (darba dienās 9:00 - 16:00).

VALSTS KOMPENSĒJAMO ZĀĻU SAŅEMŠANAS KĀRTĪBA

Latvijā recepti valsts kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču iegādei ir tiesīgs izrakstīt ģimenes ārsts vai ārsts-speciālists (piemēram, onkologs, alergologs), kurš ir noslēdzis līgumu ar Nacionālo veselības dienestu. Ārstniecības personas kompetencē ir pieņemt lēmumu par nepieciešamību izrakstīt valsts kompensējamās zāles, izvērtējot pacienta veselības stāvokli un Latvijas Republikā noteikto valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtību (tajā skaitā Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautos medikamentus, diagnozes, zāļu izrakstīšanas nosacījumus). Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautos medikamentus un medicīniskās ierīces  apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem 100 % apmērā, izņemot nereferences zāles. 

Gadījumā, ja lietojat kādas zāles un ir nepieciešams turpināt zāļu terapiju, vai zāļu receptes saņemšana ir nepieciešama saistībā ar sūdzībām par veselības stāvokli, sākotnēji aicinām vērsties pie ģimenes ārsta. Zāļu recepti valsts kompensējamo medikamentu iegādei izsniegs ģimenes ārsts vai nepieciešamības gadījumā nosūtīs Jūs pie ārsta-speciālista.  

Vairāk informācijas par valsts kompensējamo zāļu saņemšanas kārtību var noskaidrot, zvanot pa Nacionālā veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234. 

JA RECEPTE IR SAŅEMTA UKRAINĀ

Ja zāļu recepte ir saņemta Ukrainā, tad, uzrādot recepti, zāles aptiekā var iegādāties par pilnu maksu, veicot samaksu no personīgajiem līdzekļiem.


DOKUMENTI

Pirms pakalpojuma saņemšanas – pase/vīza vai pastāvīgās uzturēšanās atļauja. Nav pacienta līdzmaksājuma (neattiecas uz maksas pakalpojumiem – noskaidro pirms saņemšanas). Ja nav dokumentu - 80001234.