Informācija par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem: 

ukraiņu valodā

angļu valodā


Ģimenes ārsta darba laikā


Ārpus ģimenes ārsta darba laika

Ārpus ģimenes ārsta darba laika iespējams:


Medicīniskā palīdzība traumu un pēkšņu saslimšanu gadījumos

Traumu, piemēram, apdegumu, lūzumu, mežģījumu, vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

Natliekamos gadījumos, kad ir apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Ja tiek plānots uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu doties ar savu automašīnu, pirms došanās (ja tas ir iespējams), ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi.

Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.


Dzīvības apdraudējuma gadījumā

Ja apdraudēta veselība vai dzīvība:

Ar NMPD tālruņa operatoru ir jāsazinās, ja:

  • cilvēks ir bezsamaņā; 
  • ir dzīvībai bīstama asiņošana; 
  • gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks, u.c.); 
  • ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu;
  • ir vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu;
  • jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.

Uzmanību!

Gadījumos, kad nepieciešama ārsta palīdzība, kas nav saistīta ar veselības vai dzīvības apdraudējumu, vispirms ir jāsazinās ar ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski.

    Izmantojot mobilo lietotni eVeselībasPunkts (eHealthPoint) līdz ar zvanu uz ārkārtas tālruni 113 NMP dienestam var nodot arī zvanītāja atrašanās vietas datus (GPS koordinātes) un izsaucēja informāciju (vārds, uzvārds, personas kods), ja tāda ir ievadīta. Daudzos gadījumos šī informācija var būtiski paātrināt mediķu brigādes izsūtīšanu un palīdzības saņemšanu. Tāpat lietotne parādīs tuvāko ārstniecības iestādi, kontaktinformāciju un pakalpojumus, ko tā sniedz, kā arī navigācijas karti ar maršrutu uz tuvāko ārstniecības iestādi. Mobilo lietoti bez maksas var lejupielādēt Google Play un Apple Appstore.