Ja iedzīvotājam ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet viņš neizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi un vēlas patstāvīgi vai ar tuvinieku palīdzību vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā, būtiska ir informācija par tur pieejamajiem pakalpojumiem.

Lai varētu saņemt noteikta veida palīdzību, ārstniecības iestādē jābūt nodrošinātai atbilstošu speciālistu dežūrēšanai un pieejamam nepieciešamajam aprīkojumam. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi vai ir grieztas brūces.

Šajā sadaļā ir pieejama informācija par slimnīcu uzņemšanas nodaļām, kurās tiek sniegti valsts apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi, kā arī informācija par to palīdzības sniegšanas profiliem. Vienlaikus pirms došanās uz uzņemšanas nodaļu ikvienam ieteicams ar to sazināties, lai pārrunātu konkrēto gadījumu un palīdzības saņemšanas iespējas.

    Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana!

    Darba laiks: katru dienu plkst. 00:00 - 24:00

     

    Slimnīcu uzņemšanas nodaļas ārpus Rīgas

    Darba laiks: katru dienu plkst. 00:00 - 24:00

    * Internista kompetencē ir infekciozas un neinfekciozas, toksiskas, neoplastiskas, alerģiskas, imunoloģiskas, metaboliskas un deģeneratīvas ģenēzes sirds un asinsvadu, elpošanas, gremošanas orgānu, nieru un urīnceļu, locītavu un balsta aparāta, iekšējās sekrēcijas orgānu, limfas un asinsrades orgānu slimību diagnostika, profilakse un terapija.


    Traumas, pēkšņas saslimšanas vai hroniskas slimības saasināšanās gadījumā, kad nepieciešama steidzama ārstniecības personu iejaukšanās, un palīdzība pārsniedz ģimenes ārsta kompetenci, iespējams vērsties steidzamās medicīniskās palīdzības punktos (SMPP). Informācija par SMPP adresēm un darba laiku pieejama sadaļā "Steidzamās medicīniskās palīdzības punkti".