Paziņojums par pakalpojumu sniedzēju atlasi

Paziņojums par veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju atkārtotu atlasi  dzemdes kakla vēža laboratoriskajiem izmeklējumi ar šķidruma citoloģijas metodi

Paziņojums par veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju atlasi  dzemdes kakla vēža laboratoriskajiem izmeklējumi ar šķidruma citoloģijas metodi 


Apliecinājums par vakcināciju pret Covid-19

Apliecinājums par personas vakcināciju pret Covid-19


Psihologu un psihoterapeitu pakalpojumu sniegšana

Informācija par psihologu un psihoterapeitu pieteikšanos pakalpojuma sniegšanai


Ārstniecības riska maksājums 2022. gadam


Veiktas izmaiņas Manipulāciju sarakstā, kas stājas spēkā no 01.07.2021.

Ar detalizētām izmaiņām Manipulāciju sarakstā NVD aicina iepazīties dokumentā "Manipulāciju saraksta izmaiņu reģistrs ", kas atrodams tīmekļavietnes sadaļā "Pakalpojumu tarifi".


Veiktas atkārtotas izmaiņas Manipulāciju sarakstā, kas stājas spēkā no 01.01.2021. un 01.02.2021.

NVD informē, ka saistībā ar situāciju valstī ir veiktas papildus izmaiņas Manipulāciju sarakstā. Aktualizētais Manipulāciju saraksts atrodams NVD tīmekļavietnes sadaļā "Profesionāļiem" – "Pakalpojumu tarifi".

Galvenās izmaiņas manipulāciju sarakstā, kas stājas spēkā no 01.01.2021.:

 • precizēti apmaksas nosacījumi un manipulāciju nosaukumi, lai to lietošana būtu vieglāk saprotama;
 • veikti precizējumi apmaksas nosacījumos individuālo aizsardzības līdzekļu (IAL) izmaksu segšanas manipulācijās, kas saistīts ar izmaiņām ģimenes ārstu, mājas aprūpes sniedzēju un atsevišķu ārstniecības iestāžu IAL finansēšanas kārtību;
 • veikti papildinājumi manipulāciju sarakstā un apmaksas nosacījumos, kas attiecas uz Covid-19 vakcinācijas procesa nodrošināšanu;
 • ir jaunas uzskaites un statistikas manipulācijas Covid-19 pacientu aprūpes veikšanai.

Izmaiņas, kas stājas spēkā no 01.02.2021.:

 • izveidotas jaunas piemaksas ārstniecības personām par darbu Covid-19 vakcinācijas kabinetā, kā arī veikts esošās piemaksas pārrēķins.

Ar detalizētām izmaiņām Manipulāciju sarakstā NVD aicina iepazīties failā "Manipulāciju saraksta izmaiņu reģistrs ", kas atrodams tīmekļavietnes sadaļā "Pakalpojumu tarifi".


Informācija iestādēm, kuras nodrošina dzemdību palīdzību, par jaundzimušo skrīninga nodrošināšanu ambulatori

NVD informē, ka četru jauno jaundzimušo skrīninga (vairāk informācijas atrodams mājaslapas sadaļā “Veselības aprūpes pakalpojumi” – “Profilaktiskās pārbaudes” – “Bērniem” failos “Valsts apmaksāts jaundzimušo ģenētiski iedzimto slimību skrīnings” un “Ārstniecības iestāžu saraksts, kurās veic ambulatoru jaundzimušo skrīningu”) paraugu paņemšana ambulatori var būt veicama vairākās situācijās:

 • izmainītu stacionārā paņemtā skrīninga rezultātu gadījumā, lai izslēgtu viltus pozitīvu rezultātu,
 • gadījumā, kad stacionārā paņemtais paraugs bijis nekvalitatīvs,
 • gadījumā, kad skrīnings stacionārā objektīvu iemeslu dēļ nav veikts.

Pašreiz jaunie skrīninga izmeklējumi ambulatori ir nodrošināmi ar neonatologa, ārsta ģenētiķa, ģimenes ārsta vai pediatra nosūtījumu un iestādēm ambulatorā kārtā jāuzņem visi pacienti ar nosūtījumu, nevis tikai tie jaundzimušie, kas konkrētajā iestādē ir dzimuši.

Skrīninga paraugu paņemšanas apmaksai ir veikti grozījumi sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu līgumos un pievienots jauns pakalpojumu veids “Jaundzimušo skrīninga nodrošināšana”, kas tiek apmaksāts virs līgumā noteiktā finansējuma apjoma (pēc faktiskā apjoma). Attiecīgi, ambulatori paņemot skrīninga paraugu, jānoformē ambulatorais talons, tajā norādot manipulāciju “40006 – Kapilāru asins ņemšana ar mikrotaineru” un diagnozi Z13.8 “Citu precizētu slimību un traucējumu speciāli skrīningizmeklējumi”.

Ambulatoro talonu var aizpildīt šādas ārstniecības personas:

 • n39 – māsa (medicīnas māsa),
 • n40 – ambulatorās aprūpes māsa,
 • n41 – bērnu aprūpes māsa,
 • n52 – anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsa,
 • n28 – vecmāte,
 • n53 – ķirurģiskās aprūpes māsa.

Aktuālā informācija līgumpartneriem par medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanu diennakts stacionārā (03.09.2019.)

NVD izstrādājis informatīvos materiālus līgumpartneriem par otrā etapa medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanu diennakts stacionārā (infografika - Otrā etapa medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumiem diennakts stacionārā), kā arī akūtas rehabilitācijas nodrošināšanu pacientiem jaukta profila gultā (infografika - Akūta rehabilitācija jaukta profila gultā).


Papildināts Pacientu grupu klasifikators (17.04.2019.)

Nacionālais veselības dienests informē, ka aktualizēts Pacientu grupas klasifikators, kurš atrodams mājaslapas sadaļā "Līgumpartneriem" – "Vadības informācijas sistēma" – "Klasifikatori" – "Pacientu grupu klasifikators".

Pacientu grupas klasifikatorā iekļauta jauna pacientu grupa Nr. 127 – Ārzemnieks, kurš ceļojuma laikā saņem plānveida maksas pakalpojumus Latvijā.

Šo pacienta grupu pielieto, gatavojot datus Ministra kabineta noteikumu Nr. 720 "Noteikumi par oficiālās statistikas veidlapu paraugiem veselības aprūpes jomā" 8. pielikumam.


No 2019. gada 1. aprīļa stājas spēkā izmaiņas Manipulāciju sarakstā (05.04.2019.)

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka aktualizētais Manipulāciju saraksts atrodams NVD tīmekļa vietnē, sadaļā "Līgumpartneriem" – "Līgumu dokumenti" – "Pakalpojumu tarifi".

Galvenās izmaiņas manipulāciju sarakstā:

 • Izveidotas jaunas manipulācijas sāpju novērtēšanai un aprūpei;
 • Izveidotas jaunas manipulācijas uroloģijas sadaļā;
 • Izveidota jauna manipulācija sarežģītām endoprotezēšanas operācijām;
 • Izveidotas jaunas manipulācijas laboratoriskajiem izmeklējumiem;
 • Izveidotas jaunas manipulācijas radioloģijas sadaļā;
 • Izveidotas jaunas manipulācijas stacionārai rehabilitācijai;
 • Izveidotas jaunas manipulācijas torakālās ķirurģijas, rehabilitācijas un psihiatrijas pakalpojumu statistikas uzskaitei;
 • Izslēgtas neaktuālās Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas pakalpojumu uzskaites manipulācijas.

Ar detalizētām izmaiņām Manipulāciju sarakstā NVD aicina iepazīties, skatot failu "Manipulāciju saraksta izmaiņu reģistrs", kas atrodams tīmekļa vietnes sadaļā "Pakalpojumu tarifi".


Izmaiņas steidzamās medicīniskās palīdzības punktu darbībā (01.04.2019.)

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no 2019. gada 1. aprīļa notikušas izmaiņas vairāku steidzamās medicīniskās palīdzības punktu (SMPP) darbībā.

NVD ir saņēmis Kuldīgas slimnīcas vēstuli par to, ka no 1. aprīļa slēgts SMPP Aizputē. Slēgšana ir saistīta ar to, ka SMPP nevar nodrošināt Ministru kabineta noteikumu prasības speciālistu nodrošinājumam (SMPP palīdzību jāsniedz vismaz vienam ārstam un vismaz vienam ārsta palīgam) un nelielo pacientu plūsmu pakalpojumu saņemšanai.

Lai turpmāk saņemtu medicīnisko palīdzību, iedzīvotāji tiek aicināti vērsties ģimenes ārsta praksē, savukārt traumas vai veselības apdraudējuma gadījumā tuvāko slimnīcu uzņemšanas nodaļās – Kuldīgas slimnīcā (37 km) vai Liepājas reģionālajā slimnīcā (43 km).

Vienlaikus no 1. aprīļa darbību pārtrauc vairāki SMPP, kuru funkciju īstenošanu pārņem attiecīgo slimnīcu uzņemšanas nodaļas:

 • Aizkraukles slimnīcas SMPP (Bērzu iela 5, Aizkraukles novads);
 • Bauskas slimnīcas SMPP (Dārza iela 7/1, Bauskas novads);
 • Limbažu slimnīcas SMPP (Klostera iela 3,  Limbažu novads);
 • Līvānu slimnīcas SMPP (Zaļā iela 44, Līvānu novads);
 • Ludzas medicīnas centra SMPP (Raiņa iela 43, Ludzas novads);
 • Siguldas slimnīcas SMPP (Lakstīgalas iela 13, Siguldas novads);
 • Ziemeļkurzemes slimnīcas Talsu filiāles SMPP (V.Ruģēna iela 7, Talsu novads).

Medicīnas sabiedrībā "ARS" uzsāk valsts apmaksātu PET/CT veikšanu (11.12.2018.)

Nacionālais veselības dienests informē, ka no 2018. gada 10. decembra valsts apmaksātu pozitronu emisijas tomogrāfijas ar datortomogrāfiju (PET/CT) izmeklējumu veikšanu uzsāk SIA "Medicīnas sabiedrība "ARS"" J. Asara ielā 3. Reģistratūras tālr. - 67201007, 66929750.


Bērniem ar ļaundabīgu audzēju tiek apmaksāts pozitronu emisijas datortomogrāfijas izmeklējums (02.10.2018.)

No 2018. gada 1. septembra bērniem ar ļaundabīgu audzēju tiek apmaksāts pozitronu emisijas datortomogrāfijas izmeklējums, ja par tā nepieciešamību lēmis ārstu konsīlijs.


No 2018. gada 1. septembra PET/DT tiek apmaksāts arī pie šādām indikācijām (02.10.2018.)

No 2018. gada 1. septembra PET/DT tiek apmaksāts arī pie šādām indikācijām, ja par tā nepieciešamību lēmis:

 • hematologu konsīlijs - limfoīdo audu ļaundabīgo audzēju un mielomas ekstramedulāras diseminācijas gadījumā;
 • hematoonkologu konsīlijs bērniem ar ļaundabīgu audzēju.

Indikācijas PET saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem (13.07.2018.)

Pozitronu emisijas datortomogrāfijas (PET) izmeklējumi tiek veikti ļaundabīgo audzēju sekundārā diagnostikā, ja par to lēmis ārstu konsilijs pie šādām indikācijām:

 • krūts vēža gadījumā – distālo metastāžu izslēgšanai ļaundabīgā audzēja III stadijā;
 • bronhu, plaušu vēža gadījumā – ļaundabīgā audzēja I-III stadijai;
 • resnās un taisnās zarnas vēža gadījumā – iepriekš diagnosticētu (nosūtījumam pievienota informācija par konstatēto atradni) distālu metastāžu novērtēšanai potenciāli operējamiem pacientiem;
 • melanomas gadījumā – ļaundabīgā audzēja III vai IV stadijai.

Ļaundabīgo audzēju sekundārā diagnostika (t.sk. lēmuma pieņemšana par nepieciešamību veikt PET izmeklējumu) tiek īstenota tikai piecās ārstniecības iestādes – Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā, Daugavpils reģionālā slimnīcā, Liepājas reģionālā slimnīcā un Piejūras slimnīcā. Izsniegt nosūtījumu PET izmeklējuma veikšanai var tikai šīs ārstniecības iestādes, ja par to ir lēmis ārstu konsilijs minētajās ārstniecības iestādēs.

Saņemot nosūtījumu valsts apmaksāta PET/CT izmeklējuma veikšanai pacients var brīvi izvēlēties vienu no trim ārstniecības iestādēm, kas noslēgušas līgumu ar Nacionālo veselības dienestu:

 • A/S "Latvijas Jūras medicīnas centrs" (Patversmes ielā 23, Rīgā);
 • SIA "Medicīnas sabiedrība "ARS"" (Skolas ielā 5, Rīgā), kurā PET/CT izmeklējums tiks sniegts no 2018. gada augusta;
 • SIA "RSU Nukleārās medicīnas klīnika" (Gardenes ielā 13, Rīgā).

Šie nosacījumi ir spēkā no 2018. gada 1. jūlija. No 2018. gada septembra PET nosūtīšanas nosacījumus ļaundabīgo audzēju diagnostikā plānots papildināt