Informācija presei

Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus apmeklēt bezmaksas lekcijas par E-veselības portāla lietošanu un tajā pieejamajiem veselības jomas e-pakalpojumiem. Izglītojošās lekcijas norisināsies "Digitālā nedēļa 2018"* ietvaros no šī gada 19. līdz 23. martam.

Lekciju laikā iedzīvotāji varēs uzzināt noderīgu informāciju par e-recepšu, e-darbnespējas lapu un citu E-veselības pakalpojumu lietošanu ikdienā, kā arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Piemēram, kā E-veselībā deleģēt citu cilvēku savu e-recepšu zāļu iegādei, kā nepieciešamības gadījumā nosūtīt darba devējam apliecinājumu par atvērto e-darbnespējas lapu vai elektroniski pieprasīt slimības pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai pēc e-darbnespējas lapas noslēgšanas u.c.

Pirmā informatīvā lekcija par E-veselības pakalpojumiem norisināsies šī gada 20. martā, plkst.12.00 Nacionālā veselības dienesta Centrālajā birojā (Rīga, Cēsu iela 31, k-3, 6. ieeja, 4. stāva konferenču zāle).

Sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru un novadu bibliotēkām lekcijas norisināsies arī vairākās bibliotēkās Rīgā un Latvijas reģionos:

Rīgas Centrālajā bibliotēkā 22. martā, plkst. 15.00
(Rīga, Brīvības iela 49/53, 2. stāvs); Salaspils novada bibliotēkā – 22. martā, plkst. 10.00
(Salaspils, Enerģētiķu iela 9); Jelgavas pilsētas bibliotēkā – 21. martā, plkst. 11.00
(Jelgava, Akadēmijas ielā 26); Smiltenes novada bibliotēkā – 22. martā, plkst. 14.00
(Smiltene, Baznīcas laukums 13); Latgales Centrālajā bibliotēkā – 20. martā, plkst. 14.00
(Daugavpils, Rīgas iela 22a, 3. stāvs). 

Savukārt sadarbībā ar Ventspils Digitālo centru 21. martā, plkst. 13.00 lekcija par E-veselības pakalpojumu lietošanu norisināsies Ventspilī, semināra "E-medicīnas iespējas un zāļu reģistra priekšrocības iedzīvotājiem" ietvaros (Ventspils, Akmeņu iela 3).

Jau ziņots, ka no 2018. gada 1. janvāra valsts E-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām ir obligāta – darbnespējas lapu un valsts kompensējamo medikamentu recepšu aprite ir tikai elektroniska.

Informācija par E-veselības pakalpojumiem, skaidrojoši video, infografikas u.c. informatīvi materiāli iedzīvotājiem un speciālistiem ir pieejami E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.

 

* Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas kampaņas “ALL Digital week 2018” ietvaros.