Jaunumi
Uzmanibu

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par plānotajiem tehniskajiem darbiem valsts E-veselības sistēmas darbības uzlabošanai, lai paātrinātu datu apstrādi un sistēmas veiktspēju. Līdz ar to naktī no 19. februāra (sestdiena) plkst. 22:00 līdz 20. februāra (svētdiena) plkst. 10:00 nebūs pieejama valsts E-veselības sistēma un visi sistēmas pakalpojumi, tajā skaitā e-receptes, e-darbnespējas lapas, e-nosūtījumi, Covid-19 vakcinācijas fakti.

NVD vērš uzmanību, ka šajā laika posmā tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv nebūs iespējams izveidot jaunus Covid-19 digitālos sertifikātus, jo nebūs pieejami E-veselībā esošie dati. Sertifikātu QR kodu skenēšana www.covid19sertifikats.lv un mobilajā lietotnē "Covid19Verify" nebūs traucēta!

Minētajā laikā E-veselības sistēma nebūs pieejama gan iedzīvotājiem, gan ārstniecības iestāžu un aptieku darbiniekiem. Līdz ar to iedzīvotāji tiek aicināti saņemt e-receptes un iegādāties nepieciešamās zāles savlaicīgi - līdz 19. februārim. Savukārt, ja zāles nepieciešams iegādāties tehnisko darbu laikā, ārstam iepriekš jāizsniedz papīra recepte, kas var tikt izmantota zāļu iegādei tehnisko darbu norises laikā. 

Ja iedzīvotājam 19. februāra naktī nepieciešams atvērt e-darbnespējas lapu, piemēram, nokļūstot slimnīcā neatliekamā gadījumā, to ārsts būs tiesīgs izdarīt nākamo piecu darba dienu laikā, norādot E-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu. 

Vienlaikus NVD informē, ka laikā no 20. februāra plkst. 10:00 līdz 21. februāra plkst. 10:00 ir iespējami sistēmas darbības pārtraukumi. 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar E-veselības lietotāju Atbalsta dienestu, kas ir pieejams katru dienu no plkst. 8:00 līdz 20:00. Tālrunis iedzīvotājiem – 67803300, tālrunis speciālistiem – 67803301.

Aktuālo informāciju par tehnisko darbu noslēgšanu un E-veselības pieejamības atjaunošanu NVD publicēs www.eveseliba.gov.lv galvenajā lapā un savos profilos sociālajos tīklos Twitter un Facebook.