Digitālās veselības hakatons

Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija sadarbībā ar UX/UI Riga Meetup un inovāciju stratēģiju uzņēmums Helve no 11. līdz 13. jūnijam organizē Latvijā vēl nebijušu tiešsaistes izpētes hakatonu digitālās veselības lietotāju vajadzību izpratnei.  

Lai nodrošinātu veiksmīgu veselības nozares procesu digitalizāciju un lietotājiem ērtu veselības aprūpes pieredzi, NVD dalībai hakatonā ir uzrunājis ārstniecības iestādes un citus veselības nozares profesionāļus. Tāpat hakatoā aicināti piedalīties publiskā sektora darbinieki.  

Hakatona ietvaros pieredzējuši lietotāju dizaina un produktu vadības speciālisti, sadarbojoties ar veselības nozares pārstāvjiem un gala lietotājiem, intensīvi strādās pie 12 digitālās veselības izaicinājumiem. Katrs no tiem raksturo kādu veselības nozares jomu digitālajā vidē, ar ko ikdienā saskaras gan pacients, gan ārsts.  


Viens no hakatona digitālās veselības izaicinājumiem ir E-veselības sistēma. Mērķis ir izprast E-veselības lietotāju pieredzes ceļu  un pēc pasaulē atzītiem lietotāju pieredzes standartiem identificētu atbilstošu procesu uzbūvi.  

Tāpat hakatona ietvaros tiks aplūkotas arī tādas tēmas kā vakcinācija, attālinātas konsultācijas, konsultācijas ārpus ģimenes ārsta laika, vēža skrīnings, pacientu apziņošana un prevencija, e-recepte, e-darbnespējas lapa, laboratorijas izmeklējumi u.c.  

Vairāk informācijas par hakatonu var noskaidrot tīmekļvietnē www.digitalasveselibashakatons.lv un sazinoties ar Nacionālā veselības dienesta projektu vadītāju Eviju Dompalmu-Linužu (tālr. 67519983, e-pasts: evija.dompalma-linuza@vmnvd.gov.lv).