Jaunumi

NVD informē, ka katra mēneša 3. nedēļas nogalē (ap 20. datumu) ir ieplānots veikt E-veselības uzlabošanas darbus ar mērķi efektivizēt sistēmas darbību. NVD par plānotajiem darbiem vismaz 7 dienas iepriekš informēs ārstus, aptiekas un iedzīvotājus (ievietojot paziņojumu E-veselības portālā), lai iedzīvotāji medikamentus varētu ieplānot iegādāties laicīgi pirms vai arī pēc E-veselības uzlabošanas darbiem nedēļas nogalē. NVD arī aicinās aptiekas izlikt paziņojumus par E-veselībā plānotajiem uzlabošanas darbiem. 

NVD jau iepriekš E-veselības lietotājiem atvainojas par sagādātajām neērtībām!

NVD atgādina par E-veselības pakalpojumu izmantošanu tehnisku traucējumu gadījumā!

Tā kā ārstniecības personām, ielogojoties E-veselībā, lai izrakstītu pacientam e-recepti, jau laicīgi būs redzams paziņojums par plānotajiem uzlabošanas darbiem, kas pacientam var apgrūtināt e-recepšu medikamentu iegādi, ārstniecības personas šajos gadījumos tiek aicinātas pacientam uz to norādīt. Savukārt atsevišķos gadījumos (ja pacientam nav iespējas zāles iegādāties citā laikā kā tikai norādīto uzlabošanas darbu laikā) – nākt pacientam pretī, jau laicīgi izrakstot recepti papīra formā.

Gadījumā, ja pacientam nepieciešams izrakstīt e-recepti, bet sistēmas tehnisku traucējumu dēļ tas nav iespējams, ārsts ir tiesīgs to izrakstīt papīra formā. Šīs receptes elektronizēšanu jeb ievadi E-veselības sistēmā veiks aptiekā, tiklīdz tas būs iespējams. Savukārt, ja nepieciešams atvērt e-darbnespējas lapu, bet tas nav iespējams tehnisku traucējumu dēļ, ārsts veic atzīmi par traucējumiem pacienta medicīniskajā dokumentācijā un atver e-darbnespējas lapu nākamo piecu darba dienu laikā, norādot E-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu.

Gadījumā, ja iedzīvotājam e-receptes zāles ir nepieciešamas steidzami, NVD aicina iedzīvotāju sazināties ar savu ģimenes ārsta praksi, lai konsultētos par iespēju saņemt papīra recepti vai vērsties pie dežūrārsta, kas sniedz medicīnisku palīdzību ārpus ģimenes ārstu darbalaika (arī sestdienās) un tāpat kā ģimenes ārsti ir tiesīgi izrakstīt darbnespējas lapas, receptes u.c. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, iedzīvotāji aicināti vērsties tuvākās slimnīcas uzņemšanas nodaļā vai sazināties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Lai nodrošinātu terapijas nepārtrauktību, medikamentus lietojot atbilstoši ārstējošā ārsta norādēm, NVD arī aicina iedzīvotājus sekot līdzi sev pieejamo medikamentu, kas nepieciešami hronisku slimību ārstēšanai, daudzumam un savlaicīgi vērsties pie ārsta pēc papildu receptēm medikamentu iegādei! Arī saņemot plānveida stacionāros medicīniskos pakalpojumus, piemēram, ķirurģisku operāciju vai rehabilitācijas pakalpojumus, pacienti tiek aicināti savlaicīgi nodrošināties ar ikdienas lietošanai nepieciešamajiem medikamentiem (piemēram, cukura diabēta, garīgās veselības ārstēšanai, hormonu preparātiem u.c.). Tas ir būtiski, jo ne visās ārstniecības iestādēs ir pieejami specifiskai ārstēšanai paredzēti medikamenti.

Jautājumu gadījumā par E-veselības pakalpojumu izmantošanu, kā arī par ieteicamo rīcību sistēmas tehnisku traucējumu gadījumā, NVD aicina zvanīt E-veselības lietotāju Atbalsta dienestam – tālr. iedzīvotājiem: 67 803 300, speciālistiem: 67 803 301 (katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00).