Jaunumi
Pieredzes apmaiņas programmas HOPE ietvaros Nacionālajā veselības dienestā viesojās ārvalstu kolēģi

Šī gada 9. maijā Nacionālajā veselības dienestā Eiropas slimnīcu un veselības aprūpes asociāciju (European Hospital and Healthcare Federation - HOPE) pieredzes apmaiņas programmas ietvaros viesojās trīs ārvalstu kolēģi – Personalizētās aprūpes vadītājs onkoloģijas pacientiem Robins Gārners (Robin Garner) no Apvienotās Karalistes, juriste - eksperte medicīnas tiesībās Katrīna Forstnere (Katrin Forstner) no Austrijas un galvenā māsa Lilija Casima (Lilia Casim) no Moldovas, kā arī HOPE koordinatore un Bērnu klīniskās universitātes Starptautisko projektu vadītāja Ieva Lejniece, lai gūtu ieskatu Latvijas veselības aprūpes sistēmā un finanšu modelī, un dalītos ar aktualitātēm un informāciju par projektiem, kas norisinās katras valsts ietvaros.

HOPE pieredzes apmaiņas programma Latvijā norisinās jau 13. gadu un šogad tā veltīta tēmai “Klimats un vide: izaicinājumi slimnīcām un veselības aprūpes pakalpojumiem". 2023. gada programmas norisinās četras nedēļas, laikā no 8. maija līdz 2. jūnijam, un noslēgsies ar visiem dalībniekiem kopīgu konferenci, kas norisināsies no 2. līdz 4. jūnijam.

HOPE apmaiņas programma paredzēta veselības aprūpes profesionāļiem ar vismaz trīs gadu darba pieredzi un vadītāja pienākumiem. Programmas dalībniekiem ir iespēja gūt pieredzi par veselības aprūpes sistēmu, dažādu profilu ārstniecības un aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu, vadības procesiem, struktūru un darba organizācijas veidiem kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm.