Informācija presei

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka šodien atkārtojās E-veselības sistēmas darbības traucējumi. E-veselības speciālisti atvainojas pacientiem, ģimenes ārstiem, farmaceitiem un citiem veselības jomas speciālistiem par sagādātajām neērtībām un šovakar turpina aktīvi strādāt, lai novērstu šādas situācijas atkārtošanos nākotnē.

Šodien E-veselības sistēmas darbībā traucējumi periodiski novēroti no plkst. 10.26 līdz 12.12, kas ietekmēja ārstniecības iestāžu un aptieku darbu. Novēršot konstatētos traucējumus, E-veselības sistēmas darbība tika atjaunota no plkst. 12.12.

Tāpat kā šīs nedēļas vidū, arī šie E-veselības sistēmas darbības traucējumi bija saistīti ar palēninātu e-recepšu datu bāzes darbību. Tajā tiek uzglabātas vairāk nekā 4 miljoni E-veselības sistēmā izrakstītās e-receptes.

Gan šovakar, gan gaidāmajās brīvdienās sistēmas darbības analīzi un uzlabojumus veiks īpaši izveidota komanda, kurā ietilpst gan NVD, gan Veselības ministrijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas speciālisti. Tiks darīts viss iespējamais, lai novērstu sistēmas darbības traucējumus nākotnē.

Vienlaikus NVD atgādina, ka zāļu recepšu un darbnespējas lapu saņemšana iedzīvotājiem tiek nodrošināta arī sistēmas darbības traucējumu gadījumos. Ja sistēmas darbības, interneta traucējumu vai citu tehnisku iemeslu dēļ ārsts nevar izmantot E-veselības sistēmu, viņš ir tiesīgs izrakstīt pacientam recepti papīra formā. Šīs receptes elektronizēšana jeb ievade E-veselības sistēmā tiek veikta aptiekā, tiklīdz tas ir iespējams.

Savukārt, ja nepieciešams atvērt darbnespējas lapu, ārsts var veikt atzīmi par tehniskiem traucējumiem pacienta medicīniskajā dokumentācijā un atvērt e-darbnespējas lapu nākamo piecu darba dienu laikā, norādot E-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu.

Jautājumu gadījumā par E-veselības pakalpojumu izmantošanu, kā arī par to, kā rīkoties sistēmas darbības traucējumu gadījumos, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt 67 803 300, speciālisti – 67 803 301 (katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00).