Projekta “Veselības aprūpes pakalpojumu modeļu attīstības laboratorija” atklātā pilotprojektu atlasē saņemto jautājumu un sniegto atbilžu/skaidrojumu apkopojums.

Savus jautājumus par nolikumu un/vai atlases prasībām var sūtīt uz projekts@vmnvd.gov.lv. Atbildes tiks sagatavotas pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā desmit darba dienu laikā.

 

Jautājums:

Lūgums skaidrot, kādā veidā pilotprojekta pieteikumam ir iespējams iegūt maksimāli iespējamo punktu skaitu.

Atbilde/skaidrojums:

Maksimāli iespējamo punktu skaitu katrā kritērijā iespējams iegūt, sagatavojot pēc iespējas labāku pilotprojekta pieteikumu. Pilotprojektu vērtēšana ir aprakstīta gan vērtēšanas metodoloģijā (saite - https://www.vmnvd.gov.lv/lv/media/25212/download?attachment) , gan arī vērtēšanas kritērijos (https://www.vmnvd.gov.lv/lv/media/25203/download?attachment).

Papildus skaidrojam, ka punktu summa veidojas, kritēriju svaru reizinot ar punktu skaitu un saskaitot iegūto rezultātu visos apakškritērijos. Katram vērtēšanas kritērijam, arī apakškritērijiem ir noteikts to svars, savukārt punktus par kritērija izpildi piešķir eksperts. Ievērojot labas pārvaldības principus projektu vērtēšanā, netiek publiskots katra atsevišķā apakškritērija svars. Ir publiskots kritēriju svars katrā kritēriju sadaļā, kā tas ir pieņemts arī citās projektu atlasēs. Rezultātā, katra apakškritērija svars tiek reizināts ar eksperta piešķirto punktu skaitu un apakškritērijus saskaitot kopā, tiek iegūts maksimāli iespējamais punktu skaits.

Demonstrēsim piemēru, izmantojot vienu kritēriju sadaļu (piemērā ir izmainīti kritēriju svari un maksimāli iegūstamais punktu skaits).

Ja kritērijā Nr. 1 eksperts piešķir 5 punktus un kritērija svars ir noteikts 4, tad kopumā par šo kritēriju pretendents saņem 20 punktus, kritērijā nr.2 svars ir 2, maksimālais punktu skaits 5, kopā 10 punkti. Saskaitot kopā apakškritērijus sadaļā III Īstenošanas iespējas un nodrošinājums, piemērā iespējams saņemt 30 punktus. Attiecīgi, ja eksperts piešķir mazāku vērtējumu punktos, pretendenta iegūtais kopējais punktu skaits samazinās.

 

Kritērija svars

Vērtējums punktos

 

Vērtējums kopā

III Īstenošanas iespējas un nodrošinājums

3

Maksimālais punktu skaits – 30

  1. Pilotprojekta pieteikumā secīgi definēti tā uzdevumi (plānotās darbības) un sagatavots laika plāns pa ceturkšņiem.

 

4

5

 

20

  1. Pilotprojekta pieteikumā ir sniegta informācija par tā īstenotājiem, norādītas iesaistītās personas, organizācijas, personu grupas.

 

2

5

 

10

Jautājums:

Tiek minēts, ka projektu var iesniegt partnerībā. Vai šādā gadījumā katrs partneris iesniedz pieteikumu par savu sadaļu vai arī tiek izvirzīts vadošais partneris un tas sniedz 1.posma pieteikumu visu partneru vārdā?

Atbilde/skaidrojums:

Ja tiek veidota partnerība, tad tiek iesniegts viens pilotprojekta pieteikumus. Pilotprojekta pieteikumā ir norādīta atsevišķa sadaļa par partneri, taču projekta pieteikums šajā gadījumā ir viens.


Jautājums:

Vai kā attiecināmās izmaksas var būt projektā iesaistīto ekspertu darba alga (piemēram, ārstu, speciālistu, programmētāju, projekta vadītāju, finanšu speciālistu u.tml. ekspertu algas)? Ja jā, tad vai ir kādi ierobežojumi uz darba stundas likmi? Vai attiecināma ir gan bruto darba samaksa, gan ar atalgojumu saistītie nodokļi un nodevas?

Atbilde/skaidrojums:

Jā, starp attiecināmajām izmaksām ir ekspertu atalgojums, tai skaitā arī ar atalgojumu saistītie nodokļi un nodevas. Pilotprojektā nav noteikti ierobežojumi attiecībā uz darba stundas likmēm, taču ekspertu un citu profesionāļu darba samaksai ir jābūt samērīgai ar nozares (profesijas) vidējo darba samaksu valstī. Izmaksu pamatotību un atbilstību Nacionālais veselības dienests pārbaudīs un gadījumā, ja kāda izmaksa šķitīs neatbilstoša, tiks lūgts skaidrojums.

Starp attiecināmajām izmaksām netiek uzskatītas ar administrēšanu saisītās izmaksas. Proti, netiks apmaksāts juridiskais atbalsts, grāmatvedības pakalpojumi, ar uzņēmuma saimniecisko darbību saistīti izdevumi, komandējumi u.c. Starp attiecināmajām izmaksām ir tikai ar pilotprojekta īstenošanu saistītās tiešās izmaksas – modeļa pilotēšana un testēšana.


Jautājums:

Gadījumā, ja projektu iesniedz kopā ar sadarbības partneri, vai katram no partneriem ir jāplāno savas attiecināmās izmaksas (darba algas, ārpakalpojumi, iekārtu noma utt.)? Vai arī: Projekta iesniedzējs jeb vadošais partneris no sadarbības partnera iegādājas pakalpojumus, piemēram, konsultācijas, iekārtu nomu. Sadarbības partneris izraksta rēķinu uz vadošo partneri. Pēc tam maksājuma pieprasījumu iesniedz un atbalstu saņem tikai vadošais partneris, pievienojot saņemto rēķinu no partnera?

Atbilde/skaidrojums

Ja tiek veidota partnerība, tad ir viens vadošais partneris jeb pilotprojekta iesniedzējs, kurš iesniedz pilotprojekta pieteikumu un ar kuru arī rezultātā tiks slēgts līgums. Par partneru attiecībām, tai skaitā, norēķiniem utt. ir jāvienojas pašiem partneriem. Gadījumā, ja pilotprojekts pēc trīs kārtām tiks apstiprināts un tiks slēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu, pēc līguma noslēgšanas vadošajam partnerim būs jāiesniedz noslēgtais sadarbības līgums, kurā ir atrunātas visas savstarpējās attiecības.


Jautājums:

Vai ir kādi ierobežojumi uz ārpakalpojumu apjomu projektā? Piemēram, ārpakalpojumu summa projektā ne vairāk kā 30% no attiecināmajām izmaksām?

Atbilde/skaidrojums:

Nē, tādu ierobežojumu nav. Galvenais ierobežojums – visiem ārpakalpojumiem jābūt atbilstošiem pilotprojekta mērķim, katram ārpakalpojumam ir jābūt arī pamatojošiem dokumentiem (iepirkuma dokumentācija (tai skaitā, arī par zemsliekšņa veiktajiem iepirkumiem, noslēgtajiem līgumiem, pieņemšanas -nodošanas akti, rēķini u.c.).


Jautājums:

Nolikumā tiek minēts, ka pilotprojekta iesniedzējam attiecināmas modeļu pilotēšanas izmaksas; modeļu rezultātu izvērtējuma un pētījuma veikšanas izmaksas; citas ar pilotprojekta īstenošanu saistītas atbalstāmas izmaksas. Savukārt, 2.posma budžeta veidlapā tiek norādīts, ka attiecināmas ir tikai pilotprojektu modeļu pilotēšanas  izmaksas (Budžeta veidlapas 2.sadaļa). Vai pareizi saprotam, ka modeļu rezultātu izvērtējumu un pētījumu veiks NVD un pilotprojekta iesniedzējs šādas izmaksas neiekļauj savā projekta pieteikumā? Respektīvi, pilotprojekta iesniedzējs var attiecināt tikai pilotprojektu modeļu pilotēšanas  izmaksas.

Atbilde/skaidrojums:

Pilotprojektu modeļu rezultātu izvērtējuma un pētījuma veikšanas izmaksas tiek attiecinātas uz pilotprojekta iesniedzēju/īstenotāju. Tās nav atsevišķi 2.posma budžeta veidlapā izdalītas, jo šīs izmaksas var tikt iekļauts gan eksperta izmaksās, gan ārpakalpojuma izmaksās, gan kā citas izmaksas.