attēlsKampaņas "Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki" mērķis ir informēt iedzīvotājus par iespējām saņemt medicīnisko palīdzību un konsultācijas dažādu saslimšanu vai traumu gadījumos.

Atbilstoši statistikas datiem trešdaļai neatliekamās palīdzības izsaukumu, uz kuriem izbrauc mediķu brigādes, ir konsultatīvs raksturs, turklāt vislielākais izsaukumu skaits tiek saņemts tieši pilsētās, kurās ir pieejamas plašākas palīdzības saņemšanas iespējas.


Kāpēc šāda kampaņa ir veidota?

Kampaņas "Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki" pamatā ir dažādu saslimšanu situāciju atainojumi un skaidrojumi par ieteicamo rīcību, lai ātri un kvalitatīvi saņemtu mediķu palīdzību. Mērķis ir gan informēt par to, ka ir vairākas iespējas, kurp vērsties pēc kvalificētu mediķu padoma vienkāršāku saslimšanu gadījumos, piemēram - sazināties ar savu ģimenes ārstu, pašam doties uz tuvāko ārstniecības iestādi vai arī zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, gan arī atgādināt, kādās situācijās neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšana ir būtiska, lai glābtu cilvēka dzīvību.

Kopš Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darbības sākuma, 2011. gada maijā, līdz gada beigām ir sniegtas 15 120 konsultācijas. Savukārt kopš kampaņas "Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki" sākuma zvanu skaits uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 dubultojies! Darba dienās saņemto zvanu skaits ir palielinājies no aptuveni 50 uz 100 zvaniem, bet brīvdienās Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis saņem jau 200 zvanus un vairāk.

No 2012. gada 1. februāra Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darba laiks ir palielināts par vienu stundu. Līdz ar to Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis darbdienās strādā jau sākot no plkst.17.00 līdz plkst.8.00 no rīta.


Kampaņas informatīvie materiāli

  • Kampaņas drukātie materiāli

Klikšķināt uz attēla, lai apskatītu lielākā izmērā. Tad klikšķināt uz sānu bultiņas, lai apskatītos visus attēlus!

attēlsattēlsattēlsattēlsattēlsattēlsattēlsattēlsattēls

Kampaņas materiālu izmantošanu lūdzam saskaņot ar Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļu. E-pasts: nvd@vmnvd.gov.lv