Nacionālais veselības dienests (turpmāk – Dienests) informē, ka no 2021.gada 1. februāra personas ar apstiprinātu koronavīrusa (COVID-19) diagnozi ir atbrīvotas no pacienta līdzmaksājuma.

Jāņem vērā, ka, lai pacienta līdzmaksājums tiktu kompensēts no valsts budžeta līdzekļiem nepieciešams talonā norādīt pacienta grupu C19 - Persona, kurai apstiprināts saslimšanas gadījums ar koronavīrusu (COVID-19).

Dienests atgādina, ka:

Personām, kurām ir apstiprināts saslimšanas gadījums ar koronavīrusu (COVID-19), aizpildot medicīnisko dokumentāciju, jānorāda diagnoze (SSK-10) U07.12019-nCoV akūta respiratoriska slimība vai U07.2 - Covid-19, ja vīruss nav identificēts, gadījumos ja personai COVID-19 ir diagnosticēts klīniski vai epidemioloģiski, taču laboratoriskie izmeklējumi ir nepārliecinoši vai nav pieejami un pacienta grupa C19 - Persona, kurai apstiprināts saslimšanas gadījums ar koronavīrusu (COVID-19).

Stacionārajos talonos pacienta grupu C19 - Persona, kurai apstiprināts saslimšanas gadījums ar koronavīrusu (COVID-19) norāda tikai ar pamata diagnozi U07.12019-nCoV akūta respiratoriska slimība vai ar pamata diagnozi U07.2 - Covid-19, ja vīruss nav identificēts, gadījumos ja personai COVID-19 ir diagnosticēts klīniski vai epidemioloģiski, taču laboratoriskie izmeklējumi ir nepārliecinoši vai nav pieejami.