Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no 2020. gada 5. marta personas ar aizdomām par inficēšanos ar jauno koronavīrusu vai ar apstiprinātu saslimšanas gadījumu ir atbrīvotas no pacienta līdzmaksājuma.

Jāņem vērā, ka, lai pacienta līdzmaksājums tiktu kompensēts no valsts budžeta līdzekļiem nepieciešams talonā norādīt pacienta grupu C19 - Persona, kurai apstiprināts saslimšanas gadījums vai aizdomas par inficēšanos ar koronavīrusu (COVID-19) (turpmāk - C19).

Dienests atgādina, ka:

  • Ja personai COVID-19 ir laboratoriski, klīniski un epidemioloģiski apstiprināts, neatkarīgi no klīnisko pazīmju vai simptomu smaguma, talonā norāda diagnozi U07.1 - Covid-19, ja vīruss identificēts.
  • Ja personai COVID-19 ir diagnosticēts klīniski un epidemioloģiski, taču laboratoriskie izmeklējumi ir nepārliecinoši vai nav pieejami, talonā norāda diagnozi U07.2 - Covid-19, ja vīruss nav identificēts.
  • Ja personai nav klīnisku simptomu, taču ir bijusi iespēja inficēties vai ir bijis kontakts, talonā norāda diagnozi Z20.8 - Iespēja inficēties un kontakts ar citām lipīgām slimībām.

Klīniskos un epidemioloģiskos kritērijus skatīt šeit: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/760.