Nacionālais veselības dienests informē, ka no 19. februāra pakāpeniski tiek uzsākta plašāka iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19, uzsākot senioru vecumā virs 70 gadiem vakcināciju. Paralēli turpinās mediķu, sociālās aprūpes centru iedzīvotāju un darbinieku vakcinācija.

Aicinām visus iedzīvotājus, kas ir vecumā virs 70 gadiem un kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, pieteikties savai vakcīnai vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, sazinoties ārstniecības iestādi vai ar savu ģimenes ārstu.

Saraksts ar ārstniecības iestāžu un ģimenes ārstu prakšu adresēm un kontaktinformāciju, kur var veikt vakcināciju pret Covid-19 pieejams kartē. Ārstniecības iestāžu un ģimenes ārstu prakšu kontaktinformācija skatāma tabulā zem kartes - iespējams izvēlēties filtru meklēšanai pēc iestādes tipa, ārstniecības iestādes nosaukuma vai adreses.

Informācija kartē ir mainīga un regulāri tiks papildināta, jo ģimenes ārstu iesaistīšanas vakcinācijas procesā notiek pakāpeniski.

Lai uzzinātu, vai seniora ģimenes ārsta praksē veiks vakcināciju, vai tikai veidos vakcinējamo pacientu sarakstu, jāsazinās ar ģimenes ārstu. Ja ģimenes ārsts ir arī vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs (to ģimenes ārsts varēs pats pateikt sarunas laikā), tad ģimenes ārsts veiks reģistrēšanu vakcīnai, kā arī vakcinācijas process pēc ģimenes ārsta uzaicinājuma notiks tur pat – ģimenes ārsta praksē.

Ja pēc zvana ģimenes ārstam iedzīvotājs uzzina, ka viņa ģimenes ārsts nav vakcinācijas pakalpojuma sniedzējs, tad:

  • daļa ģimenes ārstu veiks reģistrēšanu, bet nodos informāciju par pieteikumiem tālāk vakcinācijas procesa organizēšanai;
  • pārējie ģimenes ārsti aicinās iedzīvotājus virs 70 gadiem zvanīt uz vakcinācijas reģistrācijas bezmaksas tālruni 8989 vai, ja iespējams, reģistrēties www.manavakcina.lv;
  • abos iepriekš minētajos gadījumos dati tiks izmantoti tam, lai sazinātos ar iedzīvotāju un noteiktā brīdī uzaicinātu iedzīvotāju vakcinēties iespējami tuvu iedzīvotāja norādītajai teritorijai. 

Senioru, vecumā virs 70 gadiem, dati no vietnes www.manavakcina.lv ir apstrādes procesā un tuvākajā laikā tiks novirzīti uz ārstniecības iestādēm, tiekot par to informēti.