Tīmekļvietne www.covid19sertifikats.lv nodrošina iedzīvotājiem piekļuvi saviem digitālajiem Covid-19 sertifikātiem. Iedzīvotājiem ir pieejami: sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19; sertifikāts par Covid-19 laboratorisko analīžu rezultātiem; sertifikāts par Covid-19 pārslimošanas faktu. 

Lai apskatītu savu digitālo Covid-19 sertifikātu, nepieciešams tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv nospiest pogu "Apskatīt savus sertifikātus", tad pieslēgties jeb autentificēties ar kādu no kvalificētajiem elektroniskās identifikācijas līdzekļiem - mobilo lietotni “eParaksts mobile”, personas apliecību (eID karti) vai mobilo lietotni “Smart-ID”. Tad tos var apskatīt vai saglabāt (datorā, viedierīcē). Aicinām izveidoto sertifikātu saglabāt savā viedierīcē vai izdrukāt papīra formātā!

Uzrādot sertifikātu, papildus ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība); transportlīdzekļa vadītāja apliecība; studenta apliecība; pensionāra apliecība; izdienas pensijas saņēmēja apliecība. Savukārt bērni līdz 15 gadu vecumam var uzrādīt skolēna apliecību vai dzimšanas apliecību. Ja bērnu līdz 15 gadu vecumam pavada kāds no vecākiem, iespējams uzrādīt vecāka pasi, kurā ir ieraksts par bērnu.

Balstvakcinācijas sertifikāts

Saņemot vakcīnas papildu devu jeb balstvakcināciju, esošais Covid-19 vakcinācijas sertifikāts joprojām būs spēkā un to varēs izmantot arī turpmāk. Vienlaikus www.covid19sertifikats.lv būs pieejams Balstvakcinācijas sertifikāts par saņemto papildu devu (3. devu vai 4. devu). Tas ir derīgs izmantošanai uzreiz. Vienlaikus jāņem vērā, ka ārstniecības iestādes datus par veikto vakcināciju ievada sistēmā 48 stundu laikā.

Vakcinācijas sertifikāts 

Vakcinācijas sertifikāts tiks atzīts par derīgu izmantošanai Latvijas Republikas teritorijā tikai tādā gadījumā, ja pēc Janssen 1. potes vai Comirnaty (Pfizer)Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) 2. potes saņemšanas ir pagājušas vismaz 15 dienas.

Personas, kuras ir pārslimojušas Covid-19, vakcinācijas sertifikātu var saņemt tikai tādā gadījumā, ja sākotnēji notikusi pārslimošana ar Covid-19, kas apstiprināta laboratoriski ar pozitīvu PCR testu Latvijā, bet pēc tam saņemta viena no divām Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnas devām vai viena Janssen vakcīnas deva un no vakcinācijas saņemšanas brīža ir pagājušas 14 dienas, neieskaitot vakcinācijas dienu.


Pārslimošanas sertifikāts 

Pārslimošanas sertifikāts būs izveidojams un tiks atzīts par derīgu tikai gadījumā, ja pēc pozitīva testa (Koronovīrusa 2019-nCov RNS) rezultāta ir pagājušas vismaz 11 dienas (sertifikāts būs derīgs 180 dienas pēc testa veikšanas). No 2022. gada 7. marta Covid-19 pārslimošanas sertifikāts ir pieejams arī pamatojoties uz pozitīvu antigēnu ātro testu, ja ātrais antigēna tests veikts ārstniecības iestādē vai aptiekā un to veikusi ārstniecības persona, farmaceits vai cita Ministru kabineta noteikumos minēta persona (saskaņā ar Eiropas Komisijas 2022. gada 22.februāra lēmumu).

Laboratorisko analīžu sertifikāts

No 2021. gada 1. augusta sertifikātu par laboratorisko analīžu rezultātu var izveidot tikai gadījumā, ja analīzes ir veiktas par maksu. Uzzināt vairāk