Vakcinācijas kalendārā iekļautās valsts apmaksātās vakcinācijas pienākas ikvienam bērnam. Arī tad, ja viņš nav bijis vakcinēts savlaicīgi (medicīnisku vai citu iemeslu dēļ). Ļoti svarīgi sekot līdzi vakcinācijas kalendāra ievērošanai un laikus izdarīt paredzētās vakcinācijas, lai aizsargātu bērnu pirms tas sasniedz vecumu, kad inficēšanās risks ir visaugstākais.

Atbilstošajā vecumā paredzētās vakcinācijas ir iespējams veikt vienlaicīgi un tas nemazina to iedarbību. Nokavējot noteikto vakcīnas ievadīšanas vecumu, ievadīt papildus devu nav nepieciešams. Ar ģimenes ārstu jāvienojas par turpmāko vakcinācijas grafiku.

Latvijā jaundzimušos pret tuberkulozi (BCG vakcīna) parasti vakcinē no dzīves otrās līdz piektajai dienai dzemdību nodaļā. Ja ir kādi apstākļi, kāpēc to nevar izdarīt, tad vakcināciju iespējams veikt vēlāk, piesakoties:

Bērnu vakcinācijas kalendārs ir pieejams Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē.

Ja Jums rodas jautājumi par bērna vakcināciju, aicinām vērsties pie ģimenes ārsta. Atceries! Vakcinācija ir labākais un efektīvākais veids, kā bērnu pasargāt no bīstamām un nāvējošām infekcijas slimībām!