Tūristiem, kuri ir veikuši vakcināciju pret Covid-19 ASV, Kanādā, Jaunzēlandē vai Austrālijā, turpmāk, ierodoties Latvijas Republikā, tiek nodrošināta iespēja izveidot īstermiņa vakcinācijas sertifikātu izmantošanai Latvijas Republikas teritorijā – dažādu pakalpojumu saņemšanai, ēdināšanas iestāžu apmeklēšanai u.c. gadījumos. 

No 11.12.2021. īstermiņa sertifikātu vairs neizsniedz tūristiem, kuri ir vakcinējušies Apvienotajā Karalistē, jo Apvienotajā Karalistē saņemtie vakcinācijas sertifikāti ("travel certificate") ir izmantojami Latvijas Republikā.

Īstermiņa sertifikāts apliecina, ka persona ir pilnībā vakcinēta pret Covid-19. Arī šis sertifikāts satur QR kodu, kas ir nolasāms ar mobilo lietotni “Covid19Verify”, kura tiek izmantota sertifikātu skenēšanai Latvijas Republikā. Īstermiņa sertifikāts ir derīgs 30 dienas no izsniegšanas brīža un pēc minētā termiņa tiek dzēsts.

Īstermiņa sertifikātu izsniegšanu nodrošina tūrisma informācijas centri, kas ir noslēguši sadarbības līgumu ar NVD par sistēmas izmantošanu šādu sertifikātu izsniegšanai.