Ņemot vērā pieaugošo nepieciešamību Covid-19 pacientiem pēc skābekļa mērījumiem asinīs, Nacionālais veselības dienests (turpmāk – Dienests) ir izveidojis jaunu manipulāciju, lai segtu izdevumus, kas rodas ārstniecības iestādei izsniedzot pacientam nomā pulsa oksimetru.

Ģimenes ārstu prakse, kura izsniedz pacientam pulsa oksimetru, Vadības informācijas sistēmā ambulatorajā talonā ievada manipulāciju 47260 - Pulsa oksimetra noma par 1 dienu (tarifs 1,00 EUR). Manipulācijas apmaksas nosacījumi paredz, ka maksimālais dienu skaits, kas tiek apmaksāts, ir 30 dienas. 

Vienlaikus Dienests ir piesaistījis divus pakalpojumu sniedzējus, kas nodrošinās šo pakalpojumu tiem pacientiem, kuriem nav iespējas saņemt pulsa oksimetru no sava ģimenes ārsta. Šādā gadījumā informāciju par pulsa oksimetra lietošanu Vadības informācijas sistēmā ievadīs šie pakalpojumu sniedzēji.

Lai pieteiktu ierīces nomu un tās piegādi pacientam, ģimenes ārstam e-pastā jāsazinās ar vienu no ārstniecības iestādēm, norādot pacienta kontaktinformāciju (pacienta vārds, uzvārds, tālruņa nr., piegādes adresi, plānotais periods, uz kādu nepieciešams pulsa oksimetrs):

  • SIA Osteomed - info@osteomed.lv (puksa oksimetrus piegādās visas Latvijas teritorijā);
  • Medicīnas sabiedrība “ARS” - laima.ars@ml.lv, tālr.: 26624416 (pulsa oksimetru piegādās pacientiem Rīgas robežās, sākot ar 2020.gada 1.decembri).

Minētie pakalpojuma sniedzēji pēc ģimenes ārsta prakses e-pasta saņemšanas sazināsies ar pacientu un vienosies par pulsa oksimetra piegādi.