Ukrainas civiliedzīvotājām, kuras ir cietušas no vardarbības Krievijas izraisītā kara laikā Ukrainā, ir pieejama valsts apmaksāta grūtniecības pārtraukšana Latvijas Republikā. Pakalpojuma saņemšanai nav nepieciešama izziņa no tiesībsargājošās iestādes un ārstu konsilija apstiprinājums. Nepieciešama tikai pase.

Pakalpojuma saņemšanas kārtība:

  1. Jums ir jāpierakstās uz vizīti pie ginekologa, kuram ir noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātu ambulatoro konsultāciju sniegšanu. Ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams! 
  2. Vizītes tiek nodrošinātas atbilstoši vienotajam pierakstam, sazinoties ar ārstniecības iestādi telefoniski (aicinām zvanīt uz 5. punktā apkopoto kontaktinformāciju), elektroniski vai vēršoties klātienē reģistratūrā. 
  3. Ginekologs ar Jums aprunāsies un sniegs konsultāciju par iespējām pārtraukt grūtniecību. Ja pieņemsiet lēmumu par grūtniecības pārtraukšanu, ārsts sagatavos nosūtījumu procedūras veikšanai.
  4. Procedūru iespējams veikt dienas stacionārā (bez nakšņošanas) vai stacionārā (ar nakšņošanu slimnīcā) par ko lemj ārstniecības persona. 

Lūdzam ņemt vērā, ka grūtniecības pārtraukšana ir iespējama līdz 12. grūtniecības nedēļai, līdz ar to pieteikties pie ginekologa pirmreizējai vizītei nepieciešams iespējami savlaicīgi. 

Vizītes pie ginekologa, grūtniecības pārtraukšanas procedūra un uzturēšanās slimnīcā ir valsts apmaksātas. Jums nav jāveic arī pacienta līdzmaksājumi. Samaksa var tikt pieprasīta gadījumā, ja ir bijusi rakstiska piekrišana maksas pakalpojumu saņemšanai atbilstoši ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādim (piemēram, uzturēšanās paaugstināta komforta palātā).

Pakalpojumi tiek sniegti, ievērojot Jūsu datu konfidencialitāti! Informācija, kas tiek pārrunāta ārsta kabinetā, kā arī informācija par veikto procedūru, nav izpaužama trešajām personām.