No 2021. gada 1. janvāra valsts apmaksātu zarnu vēža profilaktisko pārbaudi reizi divos gados var veikt sievietes un vīrieši vecumā no 50 līdz 74 gadiem. Profilaktiskā pārbaude ietver slēpto asiņu izmeklējumu fēcēs.

Šīs pārbaudes veikšanai uzaicinājuma vēstule netiek nosūtīta. Lai veiktu profilaktisko pārbaudi, pacientam ir jāvēršas savā ģimenes ārsta praksē, lai saņemtu testa komplektu un informāciju par izmeklējuma veikšanu mājas apstākļos. 

No 2019. gada 1. oktobra zarnu vēža profilaktiskā pārbaude slēpto asiņu noteikšanai tiek veikta ar imūnķīmijas metodi. Šī testa metode ne vien būtiski atvieglo testa veikšanas procedūru pacientam mājas apstākļos, bet ir arī krietni precīzāka par iepriekš pieejamajiem testiem. 

Līdz šim pieejamā testa metode bija jāveic no trīs sekojošām vēdera izejām, bet izmantojot jauno testu slēpto asiņu noteikšanai fēcēs, pārbaude jāveic tikai no vienas vēdera izejas. Turklāt pirms jaunā testa veikšanas iedzīvotājiem vairs nav jāievēro noteikti ēšanas ierobežojumi.