Jaunumi
Pakalpojumu attīstības laboratorija

Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadītās Darba grupas eksperti  šobrīd aktīvi  vērtē vairāk nekā 120 iesniegtos pilotprojektus, kas iesniegti atklātā atlasē projektā “Veselības aprūpes pakalpojumu modeļu attīstības laboratorija”. NVD eksperti ir beiguši izvērtēt visus iesniegtos projektus saskaņā ar administratīvās atbilstības kritērijiem un šobrīd norit pilotprojektu izvērtēšana saskaņā ar kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem.  Ievērojot lielo iesniegto pilotprojektu pieteikumu skaitu, NVD prognozē, ka vērtēšana ilgs līdz novembra  beigām. Noslēdzoties vērtēšanai, visi pilotprojektu pieteicēji saņems NVD lēmumu par iesniegtā pilotprojekta turpmāko virzību.

Saskaņā ar atklātās atlases nolikumu, visi pilotprojekti, kas tiks virzīti atlases otrajai kārtai, uzsāks arī sadarbību ar mentoriem, lai uzlabotu savus pilotprojektu pieteikumus. Tāpat pilotprojektu pieteicēji tiks mudināti veidot kopsadarbības tajos gadījumos, kur projekti ir līdzīgi un sadarbības ir iespējamas.  Pēc astoņām nedēļām uzlabotie un pilnveidotie pilotprojekti tiks iesniegti izvērtēšanai. Otrajā atlases kārtā papildu NVD Darba grupas ekspertiem, pilotprojektu pieteikumus izvērtēs arī pieaicinātie nozares eksperti, savukārt, trešajā, noslēdzošajā kārtā savu vērtējumu par pilotprojektiem varēs iesniegt ikviens interesents. Pilotprojekti, kas tiks virzīti finansējuma saņemšanai no ES Atveseļošanas un noturības mehānisma fonda, savus risinājumus līdz 2026. gadam varēs tos testēt reālajā vidē.

Jau vēstīts, ka veselības aprūpes pakalpojumu modeļu attīstības laboratorijas rīkotajā atklātajā atlasē tika iesniegti 124 pilotprojektu pieteikumi. Vairāk par projektu “Veselības aprūpes pakalpojumu modeļu attīstības laboratorija” var uzzināt šeit.