Šajā tīmekļvietnes sadaļā ir pieejama informācija par valsts apmaksātas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām Lieldienu svētku brīvdienās, no 2022. gada 15. aprīļa līdz 18. aprīlim.
 

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 

Medicīniskus padomus vienkāršas saslimšanas un hroniskas slimības paasinājuma gadījumā visu diennakti var saņemt, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Aicinām sazināties ar tālruņa speciālistiem arī gadījumos, kad ir šaubas, vai klātienes vizīte pie ārsta ir nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc brīvdienām, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē. 
 

Dežūrārsti

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīnisku konsultāciju ikviens var saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Arī atsevišķas ģimenes ārstu prakses nodrošina attālinātas un klātienes konsultācijas saviem praksē reģistrētajiem pacientiem.

 

Covid-19 testa veikšana

Ja brīvdienu laikā parādījušies Covid-19 saslimšanas simptomi – piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.laboratorijā iespējams veikt valsts apmaksātas Covid-19 analīzes – profesionālo antigēnu testu vai, ja ir saņemts ārsta nosūtījums, PĶR testu. Pakalpojumu sniedz:

 • E. Gulbja laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 67801112,
  internetā:
  https://www.egl.lv/autorizacija/?auth 
 • Centrālā laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai –  tālr.: 8303; 8330,
  internetā:
  pieraksts.laboratorija.lv 
 • MFD Veselības grupa
  Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 8313,
  inter
  netā: www.mfd.lv/lv/covid-19 
 • iVF Rīga Laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai –  tālr.: 8303; 25444405 
 • FuturaLab Laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr. 8303; 26434339 

Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303. 

 

Steidzamās medicīniskās palīdzības punkti un slimnīcu uzņemšanas nodaļas

Traumu (apdegumu, mežģījumu, lūzumu u.c.) vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos

Neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļasJāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.
 

Neatliekamā medicīniskā palīdzība

Dzīvībai kritiskā gadījumā ir jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam - 113.