2021. gada 1. jūnijā Latvijas Republikā darbību uzsāka digitālā Covid-19 sertifikāta tīmekļvietne www.covid19sertifikats.lv. Tā nodrošina iedzīvotājiem piekļuvi saviem digitālajiem Covid-19 sertifikātiem, kā arī nodrošina iespēju verificēt jeb pārbaudīt uzrādīto digitālo Covid-19 sertifikātu QR kodus.


Digitālais Covid-19 sertifikāts ir apliecinājums tam, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, veikusi Covid-19 analīzes, vai arī ir pārslimojusi Covid-19. Šobrīd ir pieejami šādi digitālie sertifikāti:

  • Sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19.
  • Sertifikāts par Covid-19 laboratorisko analīžu rezultātiem. 
  • Sertifikāts par Covid-19 pārslimošanas faktu, ja iedzīvotājs ir pārslimojis Covid-19. 

Uzmanību! 

Aicinām izveidoto sertifikātu saglabāt savā viedierīcē vai izdrukāt papīra formātā! Uzrādot sertifikātu, papildus ir jāuzrāda arī sava pase vai personas apliecība.


Vakcinācijas sertifikāts 

Vakcinācijas sertifikāts tiks atzīts par derīgu izmantošanai Latvijas Republikas teritorijā tikai tādā gadījumā, ja pēc Janssen 1. potes vai Comirnaty (Pfizer)Spikevax (Moderna) 2. potes saņemšanas ir pagājušas vismaz 15 dienas, savukārt Vaxzevria (AstraZeneca) gadījumā no 22. līdz 90. dienai pēc 1. potes saņemšanas vai uzreiz pēc 2. potes saņemšanas.

Savukārt ieceļošanai Latvijas Republikā vakcinācijas sertifikāts būs derīgs tikai tādā gadījumā, ja ir saņemta 
Janssen 1. pote vai Comirnaty (Pfizer)Spikevax (Moderna)Vaxzevria (AstraZeneca) 2. pote un pēc vakcinācijas ir pagājušas vismaz 15 dienas.

Personas, kuras pārslimojušas ar Covid-19, vakcinācijas sertifikātu varēs iegūt, ja 180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa ir saņemta viena no divām Covid-19 vakcīnu devām un no vakcinācijas saņemšanas brīža pagājušas 14 dienas, neieskaitot vakcinācijas dienu.


Pārslimošanas sertifikāts 

Pārslimošanas sertifikāts būs izveidojams un tiks atzīts par derīgu tikai gadījumā, ja pēc pozitīva testa (Koronovīrusa 2019-nCov RNS) rezultāta ir pagājušas vismaz 11 dienas (sertifikāts būs derīgs 180 dienas pēc testa veikšanas).

Laboratorisko analīžu sertifikāts

No 2021. gada 1. augusta sertifikātu par laboratorisko analīžu rezultātu var izveidot tikai gadījumā, ja analīzes ir veiktas par maksu. Uzzināt vairāk.


Lai apskatītu savu digitālo Covid-19 sertifikātu, nepieciešams:

  1. Tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv nospiest pogu "Apskatīt savus sertifikātus".
  2. Autentificēties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem (internetbanka, eID karte, mobile ID).
  3. Sistēmā pieprasīt savus sertifikātus, tad tos apskatīt vai saglabāt (datorā, viedierīcē).